Skocz do zawartości

wymiana żarówki w my07 - problem jest


Staropramen

Rekomendowane odpowiedzi

spaliła mi się jedna żarówka świateł mijania, więc korzystając z chwili czasu wymieniłem dziadostwo na nowe i... klops działają wszystkie światła poza mijania :shock:

dziwne jest w tym to, że sprawna żarówka także przestała świecić :mrgreen:

 

ma ktoś jakiś pomysł o co chodzi? bezpiecznik? na mój gust są dwa oddzielne, a przecież oba naraz się nie spaliły :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki na każdą stronę są osobno, również przekaźniki są dwa RELAY LH,RH/skrzynka pod maską / . Uwalenie tych dwóch obwodów przy zwykłej wymianie żarówki troszkę mało prawdopodobne.

 

IMHO zacząłbym od sprawdzenia czy wogóle dochodzi 12V, sprawdź na wtyczkach czy masz napięcie. Może gdzieś zwarłeś 12V do masy...

 

Rozumiem,że żarówki 100% sprawne i poprawnie połoczone z oprawą /tj. oprawa nie kombinowana z jakimiś dokładanymi HIDami itp.. /

 

Jeżeli nie dochodzi 12 V sprawdź bezpieczniki, następnie przekaźnik.

Poniżej sposób sprawdzenia przekaźnika:

przekaznik.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odkopuje. I co było przyczyną?

 

U mnie stało się dokładnie to samo (Legacy 95). Wymieniłem niedziałającą żarówkę, poświeciła kilka dni i zaczęła świecic bardzo słabym światłem. Dziś w czasie jazdy gasły mi światła mijania, po czym przestały świecić w ogóle. Jutro zobacze te przekaźniki i bezpieczniki. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

wygląda na to, że zaraz po wymianie spalonej żarówki i przy pierwszym włączeniu świateł było jakieś spięcie i obie żarówki spaliło

serwis sprawdził bezpieczniki - były ok

wsadzili nowe żarówki i auto zaświeciło

 

tyle mi powiedzieli, a o co chodziło rzeczywiście to nie wiem

mam tylko wątpliwości co do nieświecących pozycji, bo dlaczego nie chciały świecić przy sprawnych bezpiecznikach? przecież to osobne żarówki :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...