Skocz do zawartości

WYDECH - poczytajcie


JED

Rekomendowane odpowiedzi

Przez ostatnie 6 lat mialem EU homologowanego Remusa w Megane Coupe i, w sumie, byl fajny, bo bylem slyszany :wink: pareset metrow wczesniej, ale oczywiscie z innym dzwiekiem, niz rozne PL produkcje, nie obrazajac tu nikogo 8) .

Jakas tam wada, bylo buczenie - to chyba dobre slowo, slyszalne w srodku (nie slowo!), i na dluzsza mete, jednak meczace...Alesmy sie z mojo narzeczono, przyzwyczaili, bo jak mowio, "przyzwyczajenie, druga natura czlowieka"!

Myslalem o ponownym zakupie Remusa, tym bardziej, ze mial, jak oryginales, 2 koncowki, co sie mie niezmiernie podobuje!

Ale:

 

Przez dlugi czas zastanawialem sie, jaki tlumik (tlumnik :lol: ,jak wola niektorzy :wink: ) zalozyc do WRX'a, co by za glosno nie bylo we srodku, jakoz i na zewnatrz...

Sugestie forumowiczow byly rozne, ze wskazaniem na H&S. I prawie sie na niego zdecydowalem...Ale jego detal cena okazala sie za wysoka, (bo ja z 3City, a nie z W-wy :wink: )

W miedzyczasie byl "projekt" Prodrive, ale kolega OGS mi to odradzil.

 

I wiecie co?!

 

Zakupilem Supersprinta (# 961605) z poprzedzajaca go rura (#961613) i jest, i jest, i jest...REWELACJA!!!

Nie to zebym polecal, bo zeta z tego nie mam, ale jest CUDO!!!

 

ACHTUNG!!!Wydech z czarnym wykonczeniem (nie stainless steel), nie pasuje do WRX'01!!! Drukowany katolog Supersprinta podaje, ze jest OK - nie jest, trzeba przespawac uchwyt

 

Super, jak dla mnie, ofkoz, bo:

Kiedy patrzysz z przodu na jadace auto, nic nie slychac, poza wyjacym :roll: silnikiem, a kiedy cie furka minie, to zegna PRZEPIEKNYM, nienatarczywym, nieglosnym, a zarazem slyszalnym dla widzow :P, fajnym, dzwiekiem.

Poza tym, CUDOWNIE slychac ten bulgot w srodku, przy niskich obrotach, ca. <2500, tak, ze chce sie jezdzic delikatnie, co = oszczednosci na etylinie :wink:

Ciekawe, bo w Imprezie GT, ten sam tlumik nie brzmi tak..tak...tak...geeez, fajnie!

 

Jesli ktos doradzi, jak nagrac dzwiek tego tlumoka i gdzie go zamiescic, to chetnie to zrobie, bo sam stracilem MNOSTWO czasu na szukanie i nic z tego nie wyszlo!

 

Co prawda, podczas testow, minela mnie 911 z lat 90 i pojalem, co to dzwiek boksera (nie mylic z buldogiem :wink: ), ale to inna para kaloszy...

 

P.S.

Moj kolega malkontent byl zachwycony dzwiekiem i ogolnym wygladem i "pasowaniem" w/w puszki do WRX'a! A wierzcie mi, to DUZA rekomendacja :) !

P.S.2

JAMESON whiskey (+kola :oops: ) RULEZZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miedzyczasie byl "projekt" Prodrive, ale kolega OGS mi to odradzil.

 

Uwazajcie! Bo ja mam tu kolegow :twisted:

 

1. nagraj chociazby telefonem (dyktafon/video) - stojac za samochodem...

2. przy H&Sie - slychac tez z przodu... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem Supersprinta (# 961605) z poprzedzajaca go rura (#961613) i jest, i jest, i jest...REWELACJA!!!

Wydech z czarnym wykonczeniem (nie stainless steel), nie pasuje do WRX'01!!! Drukowany katolog Supersprinta podaje, ze jest OK - nie jest, trzeba przespawac uchwyt

 

Jesli ktos doradzi, jak nagrac dzwiek tego tlumoka i gdzie go zamiescic, to chetnie to zrobie, bo sam stracilem MNOSTWO czasu na szukanie i nic z tego nie wyszlo!

 

 

A ja zamontowałem dzisiaj sam końcowy wydech Supersprinta, i jest też REWELACJA!!

 

Co do nagrania to można nagrać aparatem cyfrowym audio/video i umieścić gdzieś na serwerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miedzyczasie byl "projekt" Prodrive, ale kolega OGS mi to odradzil.

 

Uwazajcie! Bo ja mam tu kolegow :twisted:

 

1. nagraj chociazby telefonem (dyktafon/video) - stojac za samochodem...

2. przy H&Sie - slychac tez z przodu... :wink:

 

AD.1 Zrobilem "to", ale slabo slychac...

AD.2 Well, to fajnie, ale za cene H&S mam wydech+rura, OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, bo w Imprezie GT, ten sam tlumik nie brzmi tak..tak...tak...geeez, fajnie!

 

Posluchaj sobie turboback'a SS w GT to pogadamy o dzwieku :D

 

Poczekaj, poczekaj! Czy ja pisalem o turboback'u, czy o center pipe+koncowy?

 

Geeez :roll: .

 

Ja zrobie sobie turboback, to wtedy pogadamy o dzwieku :lol::lol: !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...