Skocz do zawartości

Kilka pytań do Legacy 1.8 GL 4WD


jakubdyb

Rekomendowane odpowiedzi

3 miesiące temu zakupiłem Subaru Legacy 1.8 GL 4WD z 1990r. Autko spisuje się świetnie, tylko przeraża mnie jego spalanie które wynosi 18 l gazu na 100km (rozumiem że ma już swoje lata, w dodatku napęd na 4 koła robi swoje ale staram się jeździć ekonomicznie i liczyłem, że będzie palił około 14 czy max 15. a jeśli można zmniejszyć tą wartość to wolę wydać na części niż zapełniać sakwy stacjom...), po wizycie u gazowników okazało się, że jest uszkodzona sonda lambda. Zakupiłem nową Boscha 4 przewodową i podłączyłem ale sonda nadal nie działa chociaż jest nówka i nie wiem gdzie szukać przyczyny? czy może być to wina ecu? Nie mogę dodatkowo znaleźć wtyczek od diagnostyki. Pod kolumną kierownicy gdzie być powinny ich po prostu nie ma, a nawet nie ma po nich śladu bo myślałem przez chwilę, że może jakiś bezmózg uciął. Czy jest możliwość aby były umiejscowione gdzie indziej? a jeśli tak to gdzie ich szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieńdobry. kup oryginalna sondę do Subaru, a nie uniwersalną Boscha, a co do gazu najlepiej skontaktuj się z forumowiczem o nicku jako, jest guru jeżeli chodzi o instalacje gazowe. no i napisz jaką masz instalację, bo niewiele danych dostarczasz oprócz info, że Ci nie działa jakbyś chciał...

 

-- 23 sie 2010, o 19:41 --

 

a tu masz wątek dotyczący LPG:

 

viewtopic.php?f=26&t=102284&view=unread#unread

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kumpla, który do starego audi ,,cygara" zamontował jakąś zbieraninę z kilku instalacji gazowych (że to nie wyjebbbbuchło... :twisted: ), i się dziwił, że audi pali 25-30L LPG.....załóż nową instalkę albo daj przejrzeć tą co masz komuś kto się naprawdę na tym zna.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Konstantynowa Łódzkiego. faktem jest to, że muszę jechać na przegląd tej instalacji bo czuć czasem zapach gazu w środku auta. szczerze mówiąc nie wiem ile pali na benzynie bo ostatnio sporo wydatków a do pensji daleko a żeby go zalać do pełna trzeba prawie 300.. i mam pytanie czy nie wiecie gdzie w Łodzi lub okolicy jest jakiś dobry warsztat gdzie by mi porządnie zrobili diagnostykę komputerową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez rzezni, jak jezdzilem na benzynie pelny bak lalem za ok 250 zlociszy i robilemna tym 500km (w antyku bak jest na 55 litrow),

 

do rzeczy:

 

wyslalem Ci trzy konkretne adresy serwisow ktore napewno pomoga -------->PW :idea::idea:

 

-- So sie 28, 2010 5:30 pm --

 

moderatornio, czy moge liczyc na pomuka ?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do chlania lpg,gdy kupiłem mojego buburbanka palił mi około 17 18 Lpg,a starałem się oszczędzać jak najbardziej (koszta xF) przeraziłem się troszkę no ale cóż,i wtedy brat powiedział mi żebym spróbował "zmapować" silnik 0_o",nie wiedziałem ocb powiedział mi żebym nie bawił się w oszczędzanie tylko ciskał go pod 4k obrotów (wcześniej 2,5k zmiana biegów) i o dziwo po około 100 km silnik zaczął palić 12 13 L lpg w trasie 10 L ,co do instalacji gazowej w 1.8 to ciężka sprawa u mnie nikt nie chce się tego dotykać,wymiana filtra gazu to już problem...

aha w zimie mój pali około 20 25 L lpg ale to podobno norma :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Te stare instalki Bingo to jakaś porażka. Miałem kiedyś jednego Legaca na tej instalce i tak samo brał nieprawdopodobne ilości gazu. 1.8 powinien brać 10 litrów gazu na trasie przy normalnej jeździe i to na instalacji 1 generacji - dobrze wyregulowanej. Doprowadź gaz do porządku i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prz

czuć czasem zapach gazu w środku auta

gazu czy spalin z gazu?

jak to pierwsze to sprawdź czy masz sprawną gaśnicę i goń na sprawdzenie szczelności instalacji (po usunieciu nieszczelności spalanie powinno się zmniejszyć ;) ).

jak to drugie (często się zdarzają pomyłki, ludzie nie rozróżniają zapachu LPG od zapachu niedopalonej mieszanki) to szukaj nieszczelności wydechu (w kombi jeszcze bezczelność uszczelki zadniej klapy lubi być przyczyną zaciagania bukietu zapachowego do kabiny), potem przyczyny niedopalania (świece już nie bardzo, ekstremalnie za bogata mieszanka i mnóstwo innych możliwych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...