Jump to content

2.5i N/A - dwumasowe koło zamachowe


elmo
 Share

Recommended Posts

Drążąc temat ćwierkania, które ostatnio mi sie objawiło przy ruszaniu lub sytuacji toczenia się na 1, bądź 2 biegu na min. obrotach i dodania gazu, wpadłem na temat takowego objawu w Legacy i problemu z dwumasowym kołem zamachowym. Okazuje się, że EJ253 jeździ zarówno w Legacy, jak i Imprezie oraz Forku. Jak to zdjagnozowano w Legacy, winne ćwierkania jest dwumasowe koło zamachowe. Z forumowej lektury wnioskuję, że ćwierkaniem zbytnio przejmować się nie należy, choć może denerwować. Natomiast by je wyeliminować należy zmienić koło zamachowe na jednomasowe, przy okazji wymiany sprzęgła, by nie dublować kosztów. Zgłębiając temat, przy pomocy katalogu Exedy, odkryłem, że sprzęgło do EJ253 jest identyczne, jak do EJ251, EJ252 i EJ25D, czyli jak do Imprez, Legacy i Forków z lat 1998-2004. Pasuję również do Legacy GT z 1996 r.

A teraz trudne pytanie: od którego modelu koło zamachowe kupić, aby było jednomasowe ? Exedy produkuje np. lekkie koła zamachowe do Imprezy RS z lat 1997-2002 oraz mocniejsze sprzęgła. Czy taki zestaw będzie działać z EJ253 ?

Link to comment
Share on other sites

Już wiem, że pasuje :P Od 2.5 RS EJ251 będzie najbezpiecznie, no i duży wybór zamachów i sprzęgieł jest do tego. Nic tylko kończy obecną padline i zamawiac nowy zestaw :mrgreen:

 

Co do lekkich kół pasowych to podobno trzeba od nowa wyważac układ korbowotłokowy (czy jakos tak), więc nie będę strzelał sobie samobója :P

Link to comment
Share on other sites

Dziś zostałem uświadomiony, że w moim 2.5 N/A dwumasówki nie ma :D Ćwierkanie jakie odnotowałem pochodzi z wydechu, uszczelka na połaczeniu flansz się zdezintegrowała :P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...