Skocz do zawartości

umiera skrzynie ,dyfer, wisko ???Pomocy ...:(( S/tb 99r


cypis

Rekomendowane odpowiedzi

kurde i mam pierwszy problem z subaru pacjent to S/tb 99r skrzynia manualna pomoć z STI RA 5biegów(wg nr by pasowało )

 

Wsiadam do auta z rana a to poprostu tragedia dzwieków (wczoraj wszystko było ok !!!!!)

 

 

A mianowicie na luzie cos sobie pocichy trytka (jak by plastik włorzony w szprychy roweru) cały dramat zaczyna sie po włorzeniu 4 biegu i puszczeniu gazu takie trytkanie jak wczesniej (czyli kawałek plastiku w szprychach roweru.....tylko 10 RAZY GŁOŚNIEJ !!!!!) po dodani gazu jest ciszej ale dalej cos szumi (na 3i 5 tez jakies dziwne dzwieki )

 

Pozatym jak sie jedzie dynamicznie na wcisnietym gazie nic nie czuc nic nie słychac auto zachowuje sie normalnie .

 

Na szybko zerknolem na olej jest stan olej wyglada na czysty (ale okaże sie po spuszczeniu), a i jeszcze jak wrzucam dunamicznie 1 i 4 autem szarpnie i zgrzytnie skrzynia powoli jest zmiana płynna ale to wg mnie moze wybite synchonizatory (nie wiem czy ma cos do tego...)

 

Moje pytanie szykować sie na remont skrzyni czy przedni dyfer polecial ???

Da sie jakoś to sprawdzić bez rozbierania polowy auta??

 

A jeszcze jeden pomysł biła mi poduszka pod skrzynia ewentalne jej oberwanie może spowodować taki efekt??? wiecej info jak wejde pod auto po 15:((

Pilne bo auto mi potrzebne !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra wiecej info wlazlem w domu na kanal olej zlalem troszku pasty metalowej było na korku olej ciemnobrazowy.....

Jak włorzylem głebiej palucha to niestety wyciagnolem z 4 kawałki wg mnie zębów :((((

Ulokowane zaraz pod przednim dyfrem wiec na niego obstawiam ze sie wysypał :((

 

Moje pytanie naprawiać skrzynie czy szukać nowej jakies urzywki a moja to ponoc Estajowa (tak to skrzynia chodzi ok auto jezdzi na 4 wydaje dzwieki ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...