Jump to content

Wysokość foteli z WRX w N/A US-spec

elmo

Recommended Posts

Pewnie już było, ale szukajka nie bangla, więc przedstawiam problem. W moim N/A 07 Canada-spec mam, chyba fabrycznie (bo to wersja Special Edition na Canade, taką mam przynamniej plakietke :roll: ), fotele z WRX'a, o takie:

subaru_impreza_wrx_sti_2007_interior_frontseat.jpg

Wszytko fajnie, ale strasznie wysoko się na nich siedzi. U kierowcy sytuację ratuje troszke regulacja wysokości, choć i tak wydaje mi się, że jest jak w traktorze. Na fotelu pasażera siedzi się "dziwacznie". Da się coś z tym zrobić, np. inne szyny, czy jedynym ratunkiem są stołki z STI lub kubełki ?

Leczą Cię fotele chyba tylko z STI i to też nie z 06 tylko starszych modeli...miałem podobne do Twoich w WRXie 06, też siedziało się w nich bardzo wysoko, w STI 06 jest też podobnie, one są może i nie dużo niższe, ale jakby węższe, dlatego jest takie wrażenie, że siedzi się pod sufitem... :grin:

a kubełków do codziennej jazdy nie polecam, ciężko się wsiada i wysiada, chyba, że WRX jest zabawką i jest używany czasami albo tylko do upalania....wtedy warto, i to też tylko w połączeniu z pasami szelkowymi...

Wszytko fajnie, ale strasznie wysoko się na nich siedzi. U kierowcy sytuację ratuje troszke regulacja wysokości, choć i tak wydaje mi się, że jest jak w traktorze. Na fotelu pasażera siedzi się "dziwacznie". Da się coś z tym zrobić, np. inne szyny, czy jedynym ratunkiem są stołki z STI lub kubełki ?
elmo, to tak jak u mnie w Foresterze (było), masz po prostu "wyższe" mocowania od podłogi, wymiana na szyny od STi i problem z głowy (plug&play) :idea: , a siedzi się rzeczywiście wygodniej (nie jak na krowie)...

elmo, to tak jak u mnie w Foresterze (było), masz po prostu "wyższe" mocowania od podłogi, wymiana na szyny od STi i problem z głowy (plug&play) , a siedzi się rzeczywiście wygodniej (nie jak na krowie)...

o to, to właśnie chciałem usłyszeć, zmiana szyn nie będzie się wiązać z rozbijaniem skarbonki :grin: anakinsky, powiedź mi tylko, czy mam brać takie z rocznika 06-07, czy może np. 05 są jeszcze niższe ?

elmo, trudno mi powiedzieć, bo byłem przekonany, że wszystkie szyny WRX/STi są niższe, raz wymieniałem na WRX innym razem na STi i zawsze były niższe... Na wszelki wypadek zmierz sobie wysokość obecnego mocowania od podłogi i sprawdź przy kupnie czy jest niżej. A może masz w Twojej Imprezie mocowania od Forka? To mało prawdopodobne, ale... ? Gdzie masz wajchę od regulacji odległości foteli, z boku, czy z przodu?

anakinsky, drut do przesuwania fotela przód-tył jest z przodu, a wajchy od regulacji oparcia oraz wysokości z boku. O tak:

WRX06frontseat1.JPG

Problem chyba jest w tym garbie, do którego jest mocowana szyna z przodu:

CIMG1224.jpg

Nie wiem, czy STI ma tak samo rozwiązaną podłoge.

elmo, sprawa jest prosta - wg. mnie masz mocowania stosowane w Foresterach (może TTTM?), przynajmniej ja miałem identyczne przed wymianą (są wyższe). W Imprezie miałem wajchę z boku, Forestery mają większą, z przodu, dokładnie taką jak na tych zdjęciach. Wymieniałem w dwóch Foresterach i zawsze przekładałem na mocowania od WRX/STi (wraz z fotelami oczywiście) żeby nie siedzieć wysoko (mam niestety problemy z kręgosłupem i na dłuższych trasach wychodziłem poskładany jak scyzoryk). To nie jest problem "garba", o którym piszesz, tylko mocowań. IMHO mocowania od WRX/STi z boczną wajchą wyleczą tę przypadłość...

anakinsky, najwyraźniej STM, bo foty które podrzuciłem dotyczą Imprezy. Forek to praktycznie to samo co Impreza, jeżeli chodzi o podłoge i częściowo wnętrze. Wygląda na to, że mam fotele z WRX'a na szynach do zwyczajnych stołków i było to tak w US/Canadzie składane fabrycznie, sądząc po fotach. Za Twoją radą powalcze ze zmianą szyn :smile:

wkładałem i wyjmowałem już kilka foteli w różnych subarakach i nigdy mi się nie rzuciła jakakolwiek różnica w szynach....forester i impreza mają takie same płyty podłogowe i mocowania foteli, tylko w foresterze jest wyżej dach i fotel jest też wyższy, bo ma dodatkową regulację wysokości siedziska, nie chce mi się wierzyć, żebyś miał w wrx-ie szyny od forestera...

nie chce mi się wierzyć, żebyś miał w wrx-ie szyny od forestera...

emotorsport, ja mam 2.5 N/A Canada-spec. Fotele mam, jak na fotach, czyli z WRX'a. Nie wiem, jak one tam się znalazły, może ktoś w Kanadzie je sobie zamontował, a może była to opcja w ramach "Special Edition" (taką mam plakietke na klapie). U mnie to wygląda dokładnie tak:

WRX06frontseat1.JPG

W lato wyciągałem fotel pasażera i wszystkie podłączenia (grzanie dupy i poduszka) wyglądały na fabryczne z naklejkami, złączkami itp. Śruby mocujące też nie wyglądały/ją na ruszane. Ma ktoś fote szyny z WRX/STI EU-spec ?

Swoją drogą, wiem, że w Kanadzie był włam do auta. Carfax też wskazał, jakąs dziwną opcję szkody. Ale nim Subaraka kupiłem byłem z nią w ASO i VTG, gdzie przeszła gruntowne badania pod względem wypadkowości i sprawności napędów oraz przejazd na hamowni. Sam lakier również był sprawdzany trzy razy w różnych warsztatach wskazanych przeze mnie. Z ustalonej przeszłości Impreza miała prawą przednią szybe wymienianą, widać lekkiego wgniota na dachu przy szybie oraz dwie większe rysy, na tylnych lewych drzwiach i klapie bagażnika.

jeżeli kolor i rodzaj materiału na obiciach przednich i tylnych foteli i boczków na drzwiach jest taki sam, to masz po prostu jakąś limitowana wersję, i baaaardzo wątpię, żeby w Kanadzie ktoś sobie sam przekładał fotele, a na pewno nie szyny pod nimi, bo i po co?

tylko w foresterze (...) fotel jest też wyższy
no właśnie przez to że mocowania są wyższe...

być może też, ale na pewno samo siedzisko jest w foresiu wyższe, bo w nim są dodatkowe dwie regulacje wysokości poduchy, oddzielne na przód i na tył

[ Dodano: Wto Mar 16, 2010 4:03 pm ]

właśnie miałem okazję grzebać przy fotelach w Foresterze pierwszej generacji i rzeczywiście podstawki szyn fotela są wyższe ze 2-3cm od podstawek montowanych w GT, WRXie czy STI, nigdy nie zwróciłem na to uwagi.... :shock: info tak dla potomności... :grin:

• 1 month later...