Jump to content

Wymiana sprężarki klimy

Raga
 Share

Recommended Posts

W Imprezie 04 WRX pada mi na 99% sprężarka klimy. Mam drugą na zamianę - na co uważać przy wymianie? Czy mogę po prostu odpiąć przewody od klimy i poźniej gdzieś nabić czy jak się do tego zabrać?

pozdro! ;)

W Imprezie 04 WRX pada mi na 99% sprężarka klimy. Mam drugą na zamianę - na co uważać przy wymianie? Czy mogę po prostu odpiąć przewody od klimy i poźniej gdzieś nabić czy jak się do tego zabrać?

Dlaczego chcesz wyrzucić /pozbyć się drogiego płynu / ? Czy nie lepiej pojechać od razu do serwisu klimy ? Spuszczą płyn do zbiornika , a potem razem z olejem i w odpowiednich proporcjach napełnia klimę . Muszą wiedzieć jaka ilość wchodzi . Na miejscu fachowym okiem ocenią stan Twojej klimy i filtra .

Dlaczego jesteś pewien o konieczności wymiany sprężarki ?

Pasek oczywiście bym od razu wymienił - rolki miałem zamiar obadać i ewentuanie również wymienić.

Jako tako nigdy nie bawiłem się klimą - nie wiem co i jak - myślałem, że mogę sobie samemu wymienić sprężarkę i wtedy ewentualnie tylko podjechać pod fachowca, by nabił klimę.

A sprężarka po prostu pada - łożyska w niej już tak kwiczą, że hu hu :D Boję się, by mi całkiem nie zblokowało albo zciachało pasek. Popiskuje mi to już niestety 2 tygodnie, ale wczoraj gdy czekałem nagle przestało dmuchać ciepłym powietrzem. Myślałem, że już płynu nie ma albo, że zapali się "change engine" ;) Ale dodałem gaz i ciepłe powietrze wróciło. Sprężarka fiksuje a regeneracja raczej nie wchodzi w rachubę.

Raga to nie muszą rolki kwiczeć . Może być mało płynu . Nie grzeb nic w klimie , bo widzę , że pomyliły ci się objawy i urządzenia . Sama wymiana śprężarki , to najmniejszy problem i koszt w całej operacji . Podjedż do serwisu sprężarek , bo narobisz sobie kosztów i problemów .

Dzięki za podpowiedzi - pisałem w pośpiechu i faktycznie mogliście moją pisaninę opacznie zrozumieć. W każdym razie piszczenie sprężarki to najprawdopodobniej piszczenie rolki napinacza :D Ale za to zrobiłem sobie fajny przegląd i nabicie klimy w sam raz na upalną zimę :D

A sprężarka po prostu pada - łożyska w niej już tak kwiczą, że hu hu :D Boję się, by mi całkiem nie zblokowało albo zciachało pasek. Popiskuje mi to już niestety 2 tygodnie, ale wczoraj gdy czekałem nagle przestało dmuchać ciepłym powietrzem. Myślałem, że już płynu nie ma albo, że zapali się "change engine" ;) Ale dodałem gaz i ciepłe powietrze wróciło. Sprężarka fiksuje a regeneracja raczej nie wchodzi w rachubę.

Sprężarka nie daje ciepła do kabiny . To nie ma nic wspólnego . Ciepło do kabiny dostajesz z małego obiegu systemu chłodzenia silnika . A sprężarkę sprawdż w wyspecjalizowanym zakładzie .

dziwne jakby sprezarka w dosc mlodym aucie padla [ moze to tylko lozysko?] ale jak faktycznie bedziesz musial wymienic, to pamietaj zeby w przyszlosci ,nawet w okresie kiedy nie uzywa sie klimy ,srednio co dwa tyg uruchomoc na dwie minuty zeby ja przesmarowac [to czesty powod zaniedban zwiazanych z funkcjonowaniem klimy]