Jump to content

Co można uzyskać z ubezpieczenia nieruchomości?

ido3d

Recommended Posts

W czwartek wieczorem druga część naszego bliźniaka się paliła, ogień ją prawie wybebeszył w całości. Na szczęście ścianka między nami wytrzymała i na naszą stronę przedostały się jedynie kłęby dymu i sadzy. I tu pojawia się problem.... co z ubezpieczeniem ?

Dzwoniłem do mojego, PZU, i Ci twierdzą że jeżeli pożar po drugiej stronie to ich ubezpieczenie pokryje moje straty. ALE, strat takich widocznych niema. Potwornie śmierdzi spalenizną i do wtorku pewnie nie będzie gazu/prądu więc jest zimno/ciemno.

Nie wiecie czy można coś z tego dać na ich ubezpieczenie ? Straty moralne za 4 dni wyjęte z życia ? Jakaś kasa na odmalowanie ścian, mycie/pranie ? Koszty związane z powtórnym ogrzaniem wyziębłego budynku?

Dzwoniłem do mojego, PZU, i Ci twierdzą że jeżeli pożar po drugiej stronie to ich ubezpieczenie pokryje moje straty. ALE, strat takich widocznych niema. Potwornie śmierdzi spalenizną i do wtorku pewnie nie będzie gazu/prądu więc jest zimno/ciemno.

Nie wiecie czy można coś z tego dać na ich ubezpieczenie ? Straty moralne za 4 dni wyjęte z życia ? Jakaś kasa na odmalowanie ścian, mycie/pranie ? Koszty związane z powtórnym ogrzaniem wyziębłego budynku?

Mieliśmy nieszczęście przerabiać przypadek pokrycia z ubezpieczenia (InterRisk) strat związanych z pożarem elektryki w kotłowni, w domku jednorodzinnym. Z tego co pamiętam, to oczywiście pokryli straty w kotłowni, ale do tego doliczony został koszt malowania pomieszczeń, do których dostał się dym.

Dzięki za info. Po 3 dniach mycia i wietrzenia dalej śmierdzi niemiłosiernie, bez malowania i wymiany podłogi w kuchni się chyba nie obejdzie (paliło się w ich kuchni najbardziej i stropem jakoś na naszą część przeszedł dym)