Skocz do zawartości

Co można uzyskać z ubezpieczenia nieruchomości?


ido3d

Rekomendowane odpowiedzi

W czwartek wieczorem druga część naszego bliźniaka się paliła, ogień ją prawie wybebeszył w całości. Na szczęście ścianka między nami wytrzymała i na naszą stronę przedostały się jedynie kłęby dymu i sadzy. I tu pojawia się problem.... co z ubezpieczeniem ?

 

Dzwoniłem do mojego, PZU, i Ci twierdzą że jeżeli pożar po drugiej stronie to ich ubezpieczenie pokryje moje straty. ALE, strat takich widocznych niema. Potwornie śmierdzi spalenizną i do wtorku pewnie nie będzie gazu/prądu więc jest zimno/ciemno.

 

Nie wiecie czy można coś z tego dać na ich ubezpieczenie ? Straty moralne za 4 dni wyjęte z życia ? Jakaś kasa na odmalowanie ścian, mycie/pranie ? Koszty związane z powtórnym ogrzaniem wyziębłego budynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do mojego, PZU, i Ci twierdzą że jeżeli pożar po drugiej stronie to ich ubezpieczenie pokryje moje straty. ALE, strat takich widocznych niema. Potwornie śmierdzi spalenizną i do wtorku pewnie nie będzie gazu/prądu więc jest zimno/ciemno.

 

Nie wiecie czy można coś z tego dać na ich ubezpieczenie ? Straty moralne za 4 dni wyjęte z życia ? Jakaś kasa na odmalowanie ścian, mycie/pranie ? Koszty związane z powtórnym ogrzaniem wyziębłego budynku?

 

Mieliśmy nieszczęście przerabiać przypadek pokrycia z ubezpieczenia (InterRisk) strat związanych z pożarem elektryki w kotłowni, w domku jednorodzinnym. Z tego co pamiętam, to oczywiście pokryli straty w kotłowni, ale do tego doliczony został koszt malowania pomieszczeń, do których dostał się dym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...