Skocz do zawartości

przekładka silnika z 2,5 na 2,0 lub 2,2 w outbacku 98


daniel legacy

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś już to czynił?

sytuacja wygląda tak:

Od kwietnia tego roku samochód nie jeździ - szukam silnika 2.5 w dobrym stanie i znaleźć nie mogę.

Ofert silników EJ20 I EJ22 jest sporo, a na dodatek silniki te z tego co mi wiadomo są nawet bardziej wytrzymałe.

Jeżeli wymieniać to razem ze skrzynią? - w moim jest automat.

kiedyś widziałem w ogłoszeniu outbacka z silnikiem 2,2 ale może ktoś pomylił w opisie.

piszcie i doradzajcie

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz teraz silnik z czterema kółkami rozrządu, a podejrzewam, że tak, a wszystkie 2,0 i 2,2 mają po jednym kółku na głowicę, będzie to bardzo skomplikowane, i dużą ingerencją w instalacje elektryczną - elektroniczną i w tym przypadku jedynym rozsądnym wyjsciem byłoby zmienić silnik ze skrzynia i kompletną instalacja elektryczną. Silnik 2,5 ma kompletnie inny osprzęt, i nic nie będzie Ci pasowało, a przeróbki instalacji są pracochłonne i w zwiazku z tym drogie, i nie wiem, czy Ci się przy aucie z 98 opłaca inwestować taką kasę, lepiej szukać dalej, aż do skutku takiego samego silnika. Nie mówię już o stracie dynamiki i mocy, bo logoiczne, że silniki 2,0 i 2,2 sa słabsze niż 2,5. Nie robiłbym takiego swapa ,,w dół", uważam to za bezsensowne. Pozdrawiam, E :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...