Skocz do zawartości

Poranne dźwięki :(


ojejkoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od jakiegoś czasu każdego ranka z mojego auta wydostają się dziwne dźwięki podobne do szorowania dwóch zardzewiałych elementów trących o siebie. Nie jest to nic głośnego ale wkurza niemiłosiernie. Zjawisko trwa tylko 5 min i znika z czasem jak się auto rozgrzewa. Jest słyszalne zawsze w okolicach 1500obr przy bardzo lekkim naciskaniu na gaz. Dźwięk nie jest ciągły ale słyszalny tylko po zmianie biegu przez automat (jakieś 2 sek) lub jak puszczam gaz i delikatnie naciskam go dając zwyczajnie trochę momentu bez zmiany biegu.

 

Pierwsze co pomyślałem to tarcze hamulcowe - mają być do wymiany zresztą za niedługi czas, ale wolałbym to z przeglądem załatwić. ASO chciałoby auto na nockę, żeby rano sprawdzić co jest grane, a ja strasznie leniwy jestem :mrgreen:

 

Autko OBK3.0 automat 77tys km. Jakby ktoś miał pomysł to będę wdzięczny

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgłosy wydawane przez auto tylko przy określonych obrotach nie mogą mieć nic wspólnego z hamulacami. Czy zmienia się coś po włączeniu/wyłączeniu klimy? Balchy osłonowe wydechu nie są gdzieś uszkodzone? Za świeże żeby przegnić, ale może coś popękało? Na skrzynię to chyba jeszcze za wcześnie.... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgłosy wydawane przez auto tylko przy określonych obrotach nie mogą mieć nic wspólnego z hamulacami. Czy zmienia się coś po włączeniu/wyłączeniu klimy? Balchy osłonowe wydechu nie są gdzieś uszkodzone? Za świeże żeby przegnić, ale może coś popękało? Na skrzynię to chyba jeszcze za wcześnie.... :smile:

No też na chłopski rozum wiem, że z hamulcami ma to mało wspólnego, ale kiedyś miałem szorujące hamulce w innym aucie więc to mi pierwsze do głowy przyszło. Co do samej skrzyni to dodam, że większość czasu na sekwencyjnym jeżdżę i hamuję silnikiem, a to pewnie ma wpływ :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: Sro Paź 14, 2009 9:17 am ]

Czy zmienia się coś po włączeniu/wyłączeniu klimy? Balchy osłonowe wydechu nie są gdzieś uszkodzone? Za świeże żeby przegnić, ale może coś popękało? Na skrzynię to chyba jeszcze za wcześnie.... :smile:

 

Klima nie ma wpływu, :evil:

 

[ Dodano: Pią Paź 23, 2009 8:52 pm ]

Okazało się, że to osłona (termiczna czy coś takiego) wydechu, podspawali i po dźwięku ani widu a ni słychu. Dzięki za pomoc.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...