Skocz do zawartości

Obluzowana osłona kolektora EJ20


luksp

Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakis pomysl na usztywnienie osłony kolektora ktora zaznaczylem? łapiąc ja w miejscu tym miejscu zdecydowanie czuc luz, tak jakby w srodku tzn miedzy rura a jej ozlona "cos" ubylo

 

 

kolekt.th.jpg

 

jakies pomysly? w czasie jazdy nieprzyjemnie slychac mechaniczne drzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką przypadłość w poprzednim Legasiu . Puścił zgrzew na osłonie i blacharz próbował ją pospawać lecz po tygodniu znów dobiegał hałas.

W końcu fachowiec migomatem przytwierdził obudowę do kolektora .

Druciarnia jak jasna cholera ale pomogło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakis pomysl na usztywnienie osłony kolektora ktora zaznaczylem? łapiąc ja w miejscu tym miejscu zdecydowanie czuc luz, tak jakby w srodku tzn miedzy rura a jej ozlona "cos" ubylo

 

WSZYSCY to przeszli . Nie ma innego sposobu niż mały spawik . Po jkimś czasie robią się luzy i ta osłona wpada w rezonans .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko sie tam dostac, a myslalem o czyms latwiejszym, moze jest cos takiego ktore wytrzyma wysoka temperature, i mozna to tam wcisnąć i wyeliminowac wolna przestrzen....

 

możesz spróbować włożyć tam np.palec... :mrgreen: ale uważaj, bo może być gorące.... :lol: a na poważnie jak już zauważyli szanowni przedmówcy - tylko spawanie i to porządne ma sznase....no chyba że jak ja robię, śrubokręt, młotek, przecinak i po prostu wywalam to brzęczydło i jest cisza,.....ale pewno jest za gorąco, bo ta osłona ma coś przed czymś chronić... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywalam to brzęczydło i jest cisza

Ja nie mogę wywalić :evil: Często jeżdżę na ryby po łąkach . Czasami można trafić na suchą trawę . Podobno układ wydechowy potrafi podpalić suchą trawę ? :idea: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywalam to brzęczydło i jest cisza

Ja nie mogę wywalić :evil: Często jeżdżę na ryby po łąkach . Czasami można trafić na suchą trawę . Podobno układ wydechowy potrafi podpalić suchą trawę ? :idea: :?:

 

hahaha! znakomita dykteryjka.... :lol: sam to wymysliłeś? :lol: to ten fatalny zator, znaczy katalizator też Ci może podpalić włosy łonowe u pasażerki.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek zrobiłem to drugi raz w innym miejscu niż w zeszłym roku :mrgreen: I tak musiałem wyrzucić uszczelkę i zrobić na sztywno przy ostatnim tłumiku , bo tej uszczelki nie da się wymienić - zawsze spalą się te kielichowe złączki . :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WSZYSCY to przeszli . Nie ma innego sposobu niż mały spawik

 

prawda, prawda...spec+migomat = brak brzęku :) i po krzyku....

 

emotor...łoniacze u partnerki podpalać? znam lepsze sposoby na depilację ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio robiłem z tymi osłonami bo brzęczały chyba z pół roku( wesele mnie zmobilizowało)W miejscach gdzie puściły zgrzewy założyłem ściągacze do rur wydechowych o rozmiarze 45 mm i jest git!!Profilaktycznie skręciłem wszystkie osłony (cztery ściągacze)

p1010021s.jpg

http:

Tak to zrobiłem, bez spawania,bez rozłączania kompa lub wykręcania korektora !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uras K ile najechales juz km po zalozeniu tych obejm?

Przejechałem chyba z tysiaka

doświadczenia wiem , że TO na długo nie pomoże .

Nie zgadzam się, prędzej spaw puści niż ten ściagacz poluzuje :!: Osłony są ze stali o dziwnym składzie i żle się ich spawa, a odgrzany materiał prędzej pęknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...