Skocz do zawartości

Disneyland-Paryż


Jacky X

Rekomendowane odpowiedzi

Ja byłem w lutym w Disney Park z rodzinką samochodem - koszt parkingu na jeden dzień 15 euro. (koszt autostrad z tunelu i z powrotem 50 euro). (Koszt 4 biletów na oba parki 188 funtów). Jeśli z dziećmi do 145 cm wzrostu, to nie ma co się wybierać do "Studio Park" bo i tak ich nie wpuszczą na większość atrakcji... W sumie jak się dobrze zaplanuje, to w jeden dzień można cały Park zwiedzić. Ważne aby zaopatrzyć się (tam gdzie można) w bilety szybkiej kolejki... Ci co nie byli, to nie wiedzą ale np. przy laserach są dwa automaty i skanuje się tam swoje bilety - wtedy wyskakują bilety do szybkiej kolejki i na nich są podane dwa czasy... np. pierwszy aby przyjść za godzinę i drugi za półtorej godziny. (Przy większości atrakcji jest taka opcja i nie trzeba mieć biletu "vip".) Wtedy mamy czas aby "odstać swoje" gdzie indziej. Jeśli dzieci starsze to w sumie w Disney Park macie tylko 3 atrakcje warte polecenia i należy niezwłocznie przenieść się do Studio Park. Są to: Kolejka Country, Indiana Johns, i Nemo - no może jeszcze Star Wars ;) . Jeśli nie mamy w planach zwiedzania Paryża, to radzę unikać obwodnicy bo można się natknąć na spore korki. Pamiętajcie aby mieć ze sobą kopię "konwencji wiedeńskiej" w języku francuskim albo dwa baloniki lub elektroniczny alkomat, bo Żabojady wymyśliły sobie ostatnio, aby to mieć w samochodzie, choć wedle prawa międzynarodowego od kierowców w autach na obcych blachach nie mają prawa tego wymagać, ale sami wiecie jak to jest z gliniarzami, wszędzie na świecie to taki sam profil psychologiczny tych ludzi... :rolleyes: Byłem tam dwa razy i jak macie jeszcze jakieś pytania to śmiało - jak cos wiem to powiem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...