Skocz do zawartości

Justy II a Swift


gienadi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Rozważam kupno Justy II. Chciałbym spytać jak jest z dostępnością i cenami części do tego samochodu (może być w porównaniu do Civic'ów z roku94). Na pl.misc.samochody dostałem odpowiedź, że Justy II to "Swift w skórze Subaru" oraz, że części jak klocki, tarcze, paski, sprzeglo można dostać u nas, a jeżeli coś poważniejszego to w najbliższym serwisie na Słowacji. Więc czy części od Swifta będą pasować? Może ktoś zweryfikować ta opinię?

 

Czy jest w okolicy Wrocławia jakis godny polecenia mechanik specjalizujący się min. w Justy II?

Kontynuując moją litanię pytań, to: jakie są przypadłości tego samochodu (co się najczęściej zużywa/psuje), na co specyficznego zwrócić uwagę podczas kupna?

 

 

A dlaczego Justy II? - szukam auta z względnie małym silnikiem - około 1.3, oraz napędem na 4 koła. W tych kryteriach znalazłem Suzuki Samurai i Justy (ktoś podsunie może inne pomysły?), ale zdecydowanie bardziej jest mi bliska stylistyka Justy;) Obawiam się tylko o części, ze względu, że jest to auto trochę "egzotyczne" - niespełna 20 ofert na allegro.

 

--

pozdr

gienadi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JUSTY II to raczej Swift ze znaczkiem Subaru. Silnik, buda, zawieszenie to Suzuki. Inny jest układ wydechowy no i oczywiście napęd. Mam Justy z 97 od 2 lat i poza zmianą wydechu (oryginalnego!!!) i ukumulatora nic więcej się nie działo.

W jaki rocznik celujesz?

Ten z 68 kucykami czy ten nowszy z 86?

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No np. 3 drzwiowy, rocznik `97 - nie wiem ile ma kucy;) Jaki to jest silnik ...rzędowa czwórka? ilozaworowy, jaki wtrysk?

Jak jest z ekonomią w Twoim aucie ?

 

a więc Justy GX z 1997 ma rzędową czwórkę i szalone 68 kucyków :twisted: Silnik jest poczciwą 8 zaworówką i ma jedno punktowy wtrysk. a co do spalania to jak zawsze zależy od prawej nogi - u mnie odnotowałem 6,39l/100km do 9,48l/100km a średnią z 18300km mam na poziomie 7,79l/100km (około70% jazd mam w mieście)

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź tylko pod kątem blachy, przede wszystkim podwozie, ewentualnie czy przy wyższych prędkosciach nie wyje dyferek albo nie wibruje wał pędny.

Ten typ raczej nie ma jakichś swoich przypadłości u mnie jedynie notorycznie poci się uszczelka pod miską, i spod aparatu zapłonowego.

Części są naprawdę tanie, przynajmniej eksploatacyjne a spalanie mimo też ciężkiej nogi o prawie litr niższe niż u hiszpana25,

 

Justynke mam od 7 lat i jakoś szkoda byłoby mi ją sprzedać ze względu na powyższe :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź tylko pod kątem blachy, przede wszystkim podwozie, ewentualnie czy przy wyższych prędkosciach nie wyje dyferek albo nie wibruje wał pędny.

Ten typ raczej nie ma jakichś swoich przypadłości u mnie jedynie notorycznie poci się uszczelka pod miską, i spod aparatu zapłonowego.

Części są naprawdę tanie, przynajmniej eksploatacyjne a spalanie mimo też ciężkiej nogi o prawie litr niższe niż u hiszpana25,

 

Justynke mam od 7 lat i jakoś szkoda byłoby mi ją sprzedać ze względu na powyższe :cool:

 

Janosik Justyna paliła Tobie od 5 z ogonem do 8 z ogonem? Jakim cudem zchodziłes do okolic 5l/100km? 90km/h w trasie czy jak? Ja najniższe odnotowane miałem w trasie autostradowej przy utrzymywaniu okolic 120-140km/h ale żeby mieć 5?! Cholera to chyba przy tej samej trasie i przy 90-100km/h musiałbym mieć....

Te 8,5l/100km to faktycznie normalna sprawa w mieście a ponad 9l/100km miałem tylko po intensywnych zabawach na sniegu...

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hiszpan25, 4 lata temu jadąc do Włoch tankowałem za Wiedniem, licznik wskazywał 480 km a zmiesciło mi sie 27 litrów :mrgreen: , faktem jest że jechaliśmy powoli bo jechał z nami gość z Niemiec który był tuż po operacji i prosił żeby go nie odstawiać, pierwsze 280 km w granicach 70-90, reszta 110-120km/h.

No i jechałem z odkręconym wałkiem pędnym a więc 2WD :twisted:

Natomiast w zimie tak jak piszesz można te 8 litrów osiągnąc :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...