Skocz do zawartości

Niebo nade mna.....


mkali

Rekomendowane odpowiedzi

Moze juz bylo, ale nie moge znalezc - czy sa jakies przeciwwsakzania (techniczne oczywista) do zamontowania "szyberdachu" w Legacy Kombi 97? Wiem, ze fabrycznie montowane byly 2 dachy , jeden z przodu staly, a drugi troche dalej ruchomy. Ja zadowolilbym sie jakims jednym ruchomym, ale jak tak patrze na dach, to jakis taki cieniutki jest, az strach zeby ktos w nim sam dziure robil.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabrycznie montowane byly 2 dachy , jeden z przodu staly, a drugi troche dalej ruchomy.

 

Miałem kiedyś STARA. Tam jakoś tak było. nad szoferkom miałem stały dach, a trochię dalej plandeka ruszała się na wietrze. Muwisz że to można zastosować w Legacy ??? Ciekawy pomysł.

 

Mamusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje bardzo pani Matce za zwrocenie uwagi na niescieslosc wypowiedzi (wypisu) ........ chodzilo mi o 2 dziury w dachu, jedna zalepiona szklem na stale druga nie na stale....

 

a swoja droga Baur robil takie dziwactwa - czesciowy kabriolet (landaulet) - dla BMW (tylko sedan i kupe), czy moze dla Subaru tez jest taki patent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ojciec Założyciel

Niestety nie mogę tego polecać. Oryginalnie montowane dachy oznaczają jednocześnie inną konstrukcję dachu. Stąd m.in. dach był dwudzielny - konstrukcja nośna łacząca słupki B pozostawała "na miejscu".

Praktycznie więc w części przedniej (przed konstrukcją !) można umieścić tylko dach uchylny niewielkich rozmiarów.

Należy też pamiętać, że często zabudowane poźniej dachy otwierane, nawet bez uszkzadzania konstrukcji, powodują problemy ze szczelnością.

 

Łączę pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowy sobie nie dam obciąć, ale o ile dobrze pamiętam są okna dachowe, w których pokrywy wysuwają się na zewnątrz pojazdu. Kwestia dobrania odpowiedniej wielkości okna.

Najlepiej udać się do firmy, która się zajmuje montażem "włazów dachowych". Najczęściej wiedzą co robią, bo mają instrukcje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...