Skocz do zawartości

Nawigacja Kenwood do 2008 SH - ma bluetooth czy nie?


squid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem nowym użytkownikiem Forestera SH 2008 w dość bogatej wersji. W wyposażeniu jest nawigacja (z tego co widzę to Kenwood). W instrukcji nawigacji jest możliwość podpięcia telefonu po bluetooth do rozmów. Niestety w mojej nawigacji nie ma opcji "Phone" w menu. Można ją jakoś aktywować (może trzeba dodać mikrofon)? Czy ten typ tak może mieć i mi się trafiło bez bluetooth?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywuje się ona gdy dokupisz dedykowany adapter w złącze z tyłu radia :) 

Numer oryginału to Subaru H0018FG300

 

Sam się zastanawiałem nad zakupem ale ceny są spore a i dostępność niewielka :(

 

Można też sobie poradzić wpinając 3przewody w odpowiednie piny z tyłu 5pinowego wtyku radia...Taka trochę druciarnia ale działa i nie kosztuje 200$ :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. 

 

A widziałeś gdzieś na forum opis tej druciarskiej metody? 

Rozumiem że bluetooth pewnie jest już w odbiorniku, a należało by podpiąć i wyprowadzić  jakiś mikrofon + oszukać jednostkę że adapter jest wpięty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, squid napisał(a):

Dzięki za informacje. 

 

A widziałeś gdzieś na forum opis tej druciarskiej metody? 

Rozumiem że bluetooth pewnie jest już w odbiorniku, a należało by podpiąć i wyprowadzić  jakiś mikrofon + oszukać jednostkę że adapter jest wpięty?

Tak jest w odbiorniku...gdy spojrzysz na tył radia i odnajdziesz kostkę 5pin to wpinasz się trzema przewodami mikrofonu 

I tak patrząc...pierwszy od lewej to uziemienie następnie czwarty kolejne uziemienie oraz piąty pin (czyli pierwszy od prawej) zasilanie- ot i cała filozofia :)

 

 

Niestety jak tak obserwowałem to kupno tego adaptera wiąże się z kosztami kilkuset zł...a znalezienie tego u nas w używane graniczy z cudem (znalazłem w necie archiwalne ogłoszenie z radiem gdzie byk pełen komplet) także pozostaje raczej jedynie wpięcie się w piny i zostawienie tego tak jak jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...