Jump to content

Nawigacja Kenwood do 2008 SH - ma bluetooth czy nie?

squid

Recommended Posts

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem Forestera SH 2008 w dość bogatej wersji. W wyposażeniu jest nawigacja (z tego co widzę to Kenwood). W instrukcji nawigacji jest możliwość podpięcia telefonu po bluetooth do rozmów. Niestety w mojej nawigacji nie ma opcji "Phone" w menu. Można ją jakoś aktywować (może trzeba dodać mikrofon)? Czy ten typ tak może mieć i mi się trafiło bez bluetooth?

Aktywuje się ona gdy dokupisz dedykowany adapter w złącze z tyłu radia :) 

Numer oryginału to Subaru H0018FG300

Sam się zastanawiałem nad zakupem ale ceny są spore a i dostępność niewielka :(

Można też sobie poradzić wpinając 3przewody w odpowiednie piny z tyłu 5pinowego wtyku radia...Taka trochę druciarnia ale działa i nie kosztuje 200$ :)

Dzięki za informacje. 

A widziałeś gdzieś na forum opis tej druciarskiej metody? 

Rozumiem że bluetooth pewnie jest już w odbiorniku, a należało by podpiąć i wyprowadzić  jakiś mikrofon + oszukać jednostkę że adapter jest wpięty?

49 minut temu, squid napisał(a):

Dzięki za informacje. 

A widziałeś gdzieś na forum opis tej druciarskiej metody? 

Rozumiem że bluetooth pewnie jest już w odbiorniku, a należało by podpiąć i wyprowadzić  jakiś mikrofon + oszukać jednostkę że adapter jest wpięty?

Tak jest w odbiorniku...gdy spojrzysz na tył radia i odnajdziesz kostkę 5pin to wpinasz się trzema przewodami mikrofonu 

I tak patrząc...pierwszy od lewej to uziemienie następnie czwarty kolejne uziemienie oraz piąty pin (czyli pierwszy od prawej) zasilanie- ot i cała filozofia :)

Niestety jak tak obserwowałem to kupno tego adaptera wiąże się z kosztami kilkuset zł...a znalezienie tego u nas w używane graniczy z cudem (znalazłem w necie archiwalne ogłoszenie z radiem gdzie byk pełen komplet) także pozostaje raczej jedynie wpięcie się w piny i zostawienie tego tak jak jest :)