Skocz do zawartości

BootLoop przy aktualizacji map


Czarny1975

Rekomendowane odpowiedzi

Zjarałem się autem jak dzika świnia, a że ma w sobie nieco urządzeń potrzebujących oprogramowania to postanowiłem zaktualizować co się da. Tel podłączony po BT i pobieramy co dostępne. Coś tam się poaktualizowało, ale mapy wyświetliły mi kod. Na tym etapie dałem sobie spokój. Potem przy kompie wyszukałem portal do aktualizacji map, utworzyłem konto, wprowadziłem VIN i ... TADAM!! Mam aktualizacje do maja 2024. No to pobieram na USB, generuję kod odblokowujący i na drugi dzień, czyli dzisiaj, dalej do auta.

Po włożeniu pena do portu w konsoli ładnie zapytał czy chcę aktualizować, owszem, poproszę. Na prośbę podałem kod, wyjechałem pod gołe niebo i zacząłem aktualizację. Ekran pociemniał, pojaśniał i pojawił się komunikat o braku nośnika USB i o restarcie systemu za 160s. I jest tak bez przerwy.

Ktoś ma jakiś pomysł?

Acha, w między czasie odpalam Map Downloader a tu info o przerwie technicznej. No ale to chyba nie ma nic do rzeczy bo przecież instalacja z USB...

 

Pomyślałem, że może coś nie tak przy tworzeniu nośnika poszło, więc teraz tworzę kolejny i zaraz sprawdzę, czy to coś dało. Chociaż w komputerze wszystkie pliki bez problemu dało się odczytać.

 

EDIT2. Problem rozwiązany po ponownym utworzeniu nośnika. A może start serwerów pomógł, choć niby jak? Tak czy inaczej zbyt szybko spanikowałem :)

Edytowane przez Czarny1975
Rozwiązanie problemu
  • Zdrówko! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tworząc pierwszy, podczas pobierania mogłeś już wejść w czas przerwy technicznej. Coś nie pobrało sie jak należy i stąd problem z aktualizacją. Cieszę się jednak, że wszystko udało się naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mnie to cieszy :D To trzeba mieć pecha - dwie aktualizacje wychodzą na rok i akurat gdy chciałem pobrać wpadli na pomysł zrobienia przerwy technicznej. 

Nauka z tego płynie taka - po pobraniu danych a nośnik należy ponownie zalogować się i sprawdzić, czy serwis nadal jest aktywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...