Skocz do zawartości

Impreza USA


zdoon

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do wymiany imprezy. Chodzi mi po myśli zakup w Stanach. Wersja od 2017 wolnossąca.

1. Czy hatchback ma takie same blachy (elementy karoserii) jak EU?

2. Silnik z bezpośrednim wtryskiem słabo się gazuje czy spalanie jest takie same jak w EJ20 czy może trochę mniejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2023 o 15:00, zdoon napisał(a):

Przymierzam się do wymiany imprezy. Chodzi mi po myśli zakup w Stanach. Wersja od 2017 wolnossąca.

1. Czy hatchback ma takie same blachy (elementy karoserii) jak EU?

2. Silnik z bezpośrednim wtryskiem słabo się gazuje czy spalanie jest takie same jak w EJ20 czy może trochę mniejsze?

Od roku użytkuję dokładnie takie auto - 2,0 156 KM tyle że z Kanady. Zrobiłem ok 30 tys km. Spalanie ok 7,2-9,1 litrów na setkę, zależnie co i jak jedziesz. Wg mnie gazowanie jest zbędne. Wg mnie auto jest takie samo co do karoserii. reflektory mam europejskie - pasują.  Polecam. Do zadań sportowych pewnie przydałaby się turbina ale do zadań cywilnych fajna. Dyskretnie ale fajnie dla uch mruczy jak się jej dociśnie gaz do spodu.

 

Edytowane przez ferszta
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, zdoon napisał(a):

Chodzi mi o bezpośrednie porównanie, jeżeli teraz moja spala mi 12,8 litrów w mieście to ile będzie palić bezpośredni wtrysk?

Nie ma zbyt wiele przebiegu na mieście ale wydaje mi się że mój nie przekroczy 9, coś 8,7 litra

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam Imprezę z 16 roku, jeszcze w poprzedniej budzie 2.0 150 km. Pali przy spokojnej jeździe 7/8L/100. Silnik jeszcze starej daty wolnossący na pośrednim wtrysku, można założyć zwykłą instrukcje gazową Stag, Landi, czy BRC za 3k zł. i będzie śmigać bezproblemowo. Cały czas zastanawiam się nad założeniem.

Nowy model od 2017 r. 2.0 156 km to już silnik z bezpośrednim wtryskiem, instalacja będzie potrzebna poważniejsza z dotryskiem benzyny za co najmniej 5k zł. Palić będzie tyle samo, zresztą wiele zależy od stylu jazdy. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...