Skocz do zawartości

Trzęsie budą przy ruszaniu pod górkę


kopkrzy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Pacjent forek SH 2.0b MT 2008r. 

Jak w temacie przy ruszaniu pod nawet nieduże wzniesienie, chyba silnik, dostaje takich wibracji jakby chciał wypaść, przenosi się to na karoserię, że aż się buja na boki. Co ciekawe dzieje się to tylko w dłuższej trasie, tylko przy ruszaniu z miejsca pod górkę i przy puszczaniu sprzęgła, im więcej gazu tym bardziej telepie. Trzeba odpuścić gaz i próbować powoli ruszać. Nic się nie dzieje przy zmianie biegów i dodawaniu, odpuszczaniu gazu. Na płaskim rusza ok. Jazda w korku na Zakopiance to była masakra, miałem już zostawić auto w krzakach i wracać Uberem.  Dziś zrobiłem próbę na zimnym silniku i wszystko było ok. 

Macie jakieś typu? Może ktoś już to przerabiał? Stawiam na sprzęgło, ale może są jeszcze jakieś inne opcje, poduszki pod silnikiem, skrzynią biegów?

PS. Przeszukałem forum ale nic nie znalazłem a jak już coś było podobnego to pytający się nie podzielił jak rozwiązał problem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć, 

Prawdopodobną, przyczyną bo jeszcze auto nie odbyło dłuższej trasy, był zestaw sprzęgła, który z uwagi na niskie zużycie, jak się wydaje był niedawno wymieniany. Dokładniej rzecz ujmując docisk, na co wskazują nierówne ślady odciśnięte przez łożysko dociskowe na łopatkach docisku. Albo wada fabryczna albo jakiś błąd przy montażu albo jeszcze coś innego. Felerny zestaw sprzęgła był firmy Blue Print, a więc nie zbyt górnych lotów. Założyłem Exedy i zobaczymy jak posłuży. Poniżej fotka

IMG20230629202558.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...