Skocz do zawartości

Mrugająca kontrolka akumulatora i hamulca ręcznego


Lipton

Rekomendowane odpowiedzi

Mój samochód to Outback II, 2.5, automat, 2000 r.

- akumulator nie ma jeszcze 3 lat (parametry zgodne z instrukcją i akumulatorem, który zastąpił - firma Centra),

- alternator regenerowany kompleksowo 2 lata temu, wymieniony od razu też pasek,

- kable OEM wymienione 5-6 lat temu, od tego czasu przejechane około 50 tys. km,

- akumulator w pełni naładowany, ładowanie zmierzone i było prawidłowe,

- wizualne oględziny nie wskazują na działanie gryzonia, klemy czyste,

- wczoraj to co można docisnąłem itp., bo pierwszy raz zdarzyło się to w czasie przejeżdżania progu zwalniającego, więc pomyślałem, że coś może być luźne.

 

Wczoraj zdarzyło się to 2 razy, a dziś przed chwilą podczas trasy ok. 4 km kilka razy. Chodzi o to, że losowo mruga (maksymalnie 2-3 mrugnięcia), albo zapala się na krótką chwilę (maksymalnie 3 sekundy) kontrolka akumulatora i jednocześnie kontrolka hamulca ręcznego. No i przykładowo ostatnie 2 km jazdy (z tych łącznych 4 km) problem nie wystąpił ani razu. Włączenie "wszystkiego co się da" by obciążyć akumulator nie wywołuje samo w sobie tego efektu.

 

Miał ktoś podobny przypadek? W piątek jadę do mechanika, bo wcześniej nie dam rady, ale może jestem jeszcze w stanie sam coś sprawdzić? Bo obawiam się, że tak losowo występujący problem, może się w piątek w ogóle nie pojawić co może utrudnić zdiagnozowanie usterki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...