Jump to content

Tribeca 3.6 zawias i wydech


adek36

Recommended Posts

Witam Grupę! Potrzebuję pomocy z moją Tribecą. Pacjent: polift wersja EU nie USA, motor 3.6.

Dzisiaj oglądając auto z poziomu kanału znalazłem: pękniętą sprężynę lewy tył i korodujące tłumiki końcowe - od góry lewy i lekko przepalony z boku w dwóch miejscach prawy.
Czy ma ktoś na zbyciu wyżej wymienione lub podpowie gdzie kupić sprawdzone części?

Próbowałem rozeznać się w internetach ale to wprowadziło nieco zamieszania. Np.  czy tłumiki są takie same do 3.6 jak w B9 3.0? Sprężyny różnią się lewa / prawa, różne do B9, 3.0, 5 lub 7 osobowa, EU / USA?

Dzięki z góry za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Cześć

ja zmieniałem 3 latka temu w mojej, tyle że USA 2008, 5 miejsc, P/N 20380XA02A, co do różnic między 5 a 7 miejsc , to jest na grupie wątek ale nie pamiętam czy są różnice, Generalnie lepiej wymienić obie z tyłu.

Co do wydechu, to też zmieniałem ostatnio, ale kupiłem Walkera w USA na Rockauto, komplet z rezonatorem, rurami i dwoma puchami, całość ok 3k zł, oryginał w Polsce widziałem prawie za 8k, no i niepewnej jakości na allegro za 2k.

MR

Wysłane z mojego XQ-CQ54 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Dzięki @ibar  Czytałem te wątki na grupie, a że były kilka lat temu zastanawiałem się czy coś się aktualnie na rynku części nie zmieniło.
Na Rockauto widzę że są dostępne. Odnośnie wydechów zastanawiam się czy są jakieś fizyczne różnice między tymi dedykowanymi do silnika 3.0 a tymi do 3.6. Bo do 3.0 są tylko firmy Ansa a do 3.6 Walkery i te same Ansy co do do 3.0.

Natomiast co do sprężyn pojawia się problem, bo w żadnym sklepie nie mogę ich znaleźć poza jakimś sklepem, który ma siedzibę w Berlinie i widnieje w sieci jako autodoc.pl, czesciauto.24.pl i jeszcze pod jakims tam adresem. Nigdy o tych sklepach nie słyszałem. Może ktoś ma jakieś doświadczenia z nimi?

Link to comment
Share on other sites

Witaj, w ostatnim czasie zmieniałem u siebie sprężynęy, miałem peknieta również lewy tył i kupiłem właśnie z autodoc.pl, wiele czesci już od nich brałem, polecam, niby są różne długości ale i tak jest opcja tylko 2 szt. Także wziąłem te dłuższe i jak narazie wszystko ok. Posiadam polifta 3.6 US 5 osobowy.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...