Jump to content

Ciśnienie w układzie klimatyzacji Outback 3,6 2011r

soban
 Share

Recommended Posts

dzień dobry, posiadam subaru outback 3,6l 2011r w którym problem mam z wysokim ciśnieniem w klimatyzacji dochodzące powyżej 25barów, wentylator drugiego stopnia załącza się po 25barach, fachowcy od klimatyzacji rozkładają ręce, nie mogą zlokalizować problemu, wymienili czujnik ciśnienia klimatyzacji, nie pomogło. Nie mogę znaźć informacji jakie powinno być właściwe ciśnienie (może takie wysokie ciśnienie powinno być) Na koniec dodam, że jestem tylko użytkownikiem auta a na mechanice kompletnie się nie znam.

Dziękuję i pozdrawiam

Uszkodzony wentylator. Jeżeli presostat wymieniony na fabrycznie nowy i nie działa nadal 1 bieg wentylatora to uszkodzony wentylator. Ciśnienie prawidłowo pracującego kompresora powinno być na poziomie  w tak upalne dni 16-17 bar

1 godzinę temu, ipsx82 napisał:

Uszkodzony wentylator. Jeżeli presostat wymieniony na fabrycznie nowy i nie działa nadal 1 bieg wentylatora to uszkodzony wentylator. Ciśnienie prawidłowo pracującego kompresora powinno być na poziomie  w tak upalne dni 16-17 bar

wentylator jak pisałem działa

29 minut temu, ipsx82 napisał:

Jak by działał to by załączał się pierwszy bieg przy 15 barach  a nie dopiero drugi przy 25 barach.

pierwszy bieg działa, a drugi zaczyna działać powyżej ciśnienia 25 barów

To zły presostat dobrany, drugi bieg powinien uruchamiać się przy 19 barach (wyjątkiem jest mercedes gdzie uruchamia sie dopiero przy 21 barach).