Skocz do zawartości

Podłączenie zmieniarki cyfrowej do radia Kenwood GX-401EF2


SdKfz_00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zgromadzonych

 

Chciałem podłączyć do radia w swojej Imprezie zmieniarkę cyfrową Bluetooth jednak jest jeden problem. Zmieniarka jest dostosowana do podłączenia pod gniazdo 20pin w radiach z fabrycznymi zmieniarkami, więc w takim Foresterze, zdaje się, było by to Plug&Play. Co prawda u mnie takiego gniazda nie ma ale jest gniazdo 13pin które wedle mojego obecnego stanu wiedzy powinno w zupełności wystarczyć (zmieniarka wykorzystuje tylko 6 pinów).

 

Cała operacja polega na połączeniu wykorzystywanych we wtyczce 20pin pinów do ich odpowiedników w gnieździe 13pin. I tu jest problem, nie udało mi się dojść do znaczenia niektórych pinów (niezidentyfikowane zaznaczyłem na czerwono). Mam swoje podejrzenia ale chciałem mieć pewność, może ktoś tu będzie w stanie to rozszyfrować.

 

Gniazdo 20pin do fabrycznej zmieniarki, montowane np. na Kenwood GX806EF2 :

W20pin1.thumb.png.ccca30520b3853d19a94453f1834cb50.png

Gniazdo 13pin w moim radyjku :

G13pin1.thumb.png.f3d7321d7f72fba0c7b4ae4074c9ae90.png

 

Moje przypuszczenia :

- Rezystor 10K Ohm między REQ to sygnał dla radia że zmieniarka jest podłączona i tyle.

- BU+14 i B/U to prawdopodobnie po prostu potencjał dodatni zasilania.

- CH to pewnie jakaś komunikacja między radiem a zmieniarką, a BUS to jej odpowiednik w bardziej rozbudowanych systemach

- DATA ?

- CH CLK, skrót CLK powtarza się w różnej elektronice ale nie pamiętam co się pod nim kryło, w zasadzie co producent to inaczej

- A jest jeszcze NAVI ale to pewnie coś z nawigacją 

 

W sumie jest jeszcze jeden problem, nie mam 100% pewności że schematy wtyczek są prawidłowe, no nic najwyżej coś się spali :D

Zmieniarki jeszcze w rękach nie mam ale patrząc na układ przewodów we wtyczce na zdjęciu przypuszczam że zmieniarka wykorzystuje : BUS+, BUS OFF, BUS GND, MUTE, R ch, L ch.

Jak będę miał w rękach to zaktualizuję post o nowy stan wiedzy.

 

Dorzucam jeszcze schematy mojego GX-401EF2 oraz GX806EF2 (radio kompatybilne P&P ze zmieniarką) gdyby ktoś był dociekliwy.

kenwood_gx-401ef2_subaru.pdf

kenwood_gx806ef2.pdf

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc w deszyfracji, zobaczę jak mi pójdzie to będę informował o moich postępach żeby potomni też mogli drutować samodzielnie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...