Jump to content

udrożnienie odpływu podszybia Outback IV


Quasi
 Share

Recommended Posts

Witam

Czy ktoś może mi podpowiedzieć, którędy odpływa woda z podszybia i jak udrożnić te odpływy. Samochód długo stał pod chmurką i sporo liści było po otwarciu maski na podszybiu. Jak teraz myję samochód to woda stoi w podszybiu i nie spływa (po jakimś czasie znika, mam tylko nadzieję, że nie do środka samochodu). Czy odpływy są przy mocowaniu wycieraczek? I jak sprawnie rozmontować podszybie, żeby niczego nie urwać, połamać?

Będę wdzięczny za podpowiedzi. Na Youtubie nie znalazłem żadnego filmiku.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Doły błotników od strony przednich drzwi - trzeba to regularnie czyścić.... żeby pozbyć się syfu najlepiej odkręcić chlapacze i mieć bieżąca wodę :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

No tak ale ja nie mam chlapaczy. To co odkręcić nadkola plastikowe? No i ten odpływ wody z podszybia to idzie szczelną wokół mocowania wycieraczek? Bo w tych miejscach są takie specjalne zagłębienia?

 

Link to comment
Share on other sites

Pisałem o 3 genie, w 4 jak sadze jest analogicznie.... woda z szyby z całym syfem (liście, ziemia, igły, itp) spływa w dół wewnątrz błotników niejako przed słupkiem A....
Jak masz nieczyszczony dół tegoż błotnika czyli pomiędzy kołem a zawiasem drzwi - zbiera się tam zalegający syf. Wsadź sobie kawałek szlaufu i przelej to woda, ewentualnie pomóż kawałkiem drewnianej szpatułki (żeby nie uszkodzić lakieru np. Śrubokrętem). Odkręcenie chlapaczy o czy pisałem ułatwia sprawę - bo ułatwia pozbycie się towaru zalegającego w tym miejscu (łatwiejszy odpływ w momencie jak masz tam kilogram zbutwialego torfu po każdej stronie:))


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...