Skocz do zawartości

Sonda lambda tribeca


Aoi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Wymieniał któryś z kolegów sonde lamda?  

Moje objawy to zła mieszanka(raz zaświwcił się check)  na komputerze prxy kasowaniu był komunikat jak wyżej. Mam lpg dwa miesiące (pracuje idealnie) pojechałem do gazownika i wszystko od strony lpg oraz paliwa gra,  coś mu sie nie zgadzalo na drugim cylindrze. Zdjagnozował, że na 99% sonda, 

Podobno są 4 szt w tribece, on obstawia 

 sonde przed katalizatorem od stronie kierowcy.

Macie jakieś pomysły? 

Troszkę mi jeszcze ciężko pali po postoju, trzeba go tak ze 4 sek połechtać a tak nie bylo. Przy diagnostyce lpg na komputerze właśnie pojawiał sie komunikat, że zła mieszanka i niebawem może zaświević się check. 

P. S.  Jeśli to sonda to ceny są bardzo różne, od 1000 z wymianą w warsztacie subaru do 440 w jakimś sklepie internetowym subaru po 150-190 na allegro

Edytowane przez ALVAR
Błąd ortograficzny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alvar, kasowanie błędu nie jest usunięciem usterki. Jeśli błąd wyskoczy, to trzeba go dobrze przeanalizować, podglądnąć dane związane z błędem.

W Twoim przypadku trzeba podpiąć się pod skaner, zobaczyć co rysują sondy A/F ( sondy szerokopasmowe przed katalizatorami) na poszczególnych paliwach, sprawdzić korekty itd.

Zastanawia mnie skoro gazownik stwierdził że któraś z sond jest wadliwa, to jak niby sprawdził że od strony LPG czy Pb jest OK? Wpinał w wydech swoją sondę AFR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpinał się tylko komputerem i sprawdzał mieszanki na LPG oraz na Pb , nie było różnicy ,..

tzn. jedyna różnica w pracy cylindrów była na 2 ... coś z mieszanką było nie tak i po manualnym ustawieniu nadal było nie tak jak powinno ... 

on twierdzi ,że to problem mechaniczny a dokładnie w sterowaniu i teraz słabiej pali,

dzwoniłem do kolesia z subaru i też mówił ,że na 99% sonda ta przed katalizatorem bo te przednie są od mieszanki a tylne sondy są od spalin (chyba)

auto pracuje równo i bez problemowo, check zaświecił mi się tylko raz, ale gazownikowi wyświetlił się po podpięciu ,że problem jest z mieszanką, ale wyeliminował wszystkie nieszczelności, które mogły być i pobierać lewe powietrze

Edytowane przez ALVAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro masz zdiagnozowane że sonda A/F na banku 2( bo chyba to masz na myśli pisząc "cylindrów na 2") jest uszkodzona to czego oczekujesz od forum? Zapłacisz kilka stówek za nowa sondę A/F i wtedy się przekonasz czy diagnoza była trafna. Może się umów z gazownikiem lub tym "kolesiem od subaru" że jak po wymianie sondy okaże się że to jednak nie sonda, to oni będą partycypować w kosztach tej sondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zanim zaczniesz się zastanawiać czy to sonda A/F na danym banku, zamień je stronami, jak problem z ustaleniem korekt paliwowych przejdzie na bank 1, to wtedy będziesz wiedział na 100% że to wina sondy.

Pamiętasz jaki miałeś błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, ALVAR napisał:

a ceny ? lepieć wywalić tysiaka za nowa  serwisową czy kupić za 400 w sklepie internetowym subaru czy może 190 na allegro ?

Rozmawiałem z moimi mechanikami i polecili mi Denso - chyba nawet ta firma robi sondy na pierwszy montaż, a cena niższa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, lutek34 napisał:

może zanim zaczniesz się zastanawiać czy to sonda A/F na danym banku, zamień je stronami, jak problem z ustaleniem korekt paliwowych przejdzie na bank 1, to wtedy będziesz wiedział na 100% że to wina sondy.

Pamiętasz jaki miałeś błąd?

Myślałem nad tym i to jest rozsądne rozwiązanie, choć szczerze mówiąc chciałbym to naprawić jak najszybciej 

nie pamiętam niestety

16 minut temu, Oczkoo15 napisał:

Rozmawiałem z moimi mechanikami i polecili mi Denso - chyba nawet ta firma robi sondy na pierwszy montaż, a cena niższa :)

Bosha jest za 277 po rabacie 219

denso 551 po rabacie 435, będę miał na uwadze :-) dzx

Edytowane przez ALVAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...