Skocz do zawartości

irakleo

Użytkownik
  • Postów

    39
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez irakleo

  1. Listwy już zakupione, z uszczelkami, kołkami itd.  ale po pierwszych przymiarkach już widzę że coś jest nie tak. Mam wrażenie że są o 1-1.5cm za długie. Najwyraźniej mogą być różnice pomiędzy sedanem a kombi lub brakuje mi jakiś elementów układanki - elementu 1 i 2 z załączonego powyżej opisu.

  2. podłączę się do tematu - posiadam model GD z 2003r.  z dwoma sondami i dwoma katalizatorami. Jedna przed pierwszym katem duga na jego końcu. Niestety oba katalizatory są już w stanie agonalnym i będę musiał się ich pozbyć. Podobno pierwsza sonda musi być fachowo zamontowana w tulejce - inaczej komputer wyrzuca błędy. Nie wiem natomiast co z drugą sondą ? Jest faktycznie niezbędna ?

  3. 5 godzin temu, Bdf napisał:

    Bede potrebne: 3 rodzaje kolkow, biale male od strony, duże od dolu progu, trzeci mocowanie przod I tyl. Dodaj uszczelka progu x 2. Numery seriowe poznej, jak bede w domu.

     

    -czyli żadnych śrub czy blachowkrętów ? wszystko na kołkach ?

    - uszczelka progu ? gdzie to przychodzi ? od góry czy gdzieś od dołu ?

  4. Jako że posiadan ubogą wersję GD kombi z 2003r. bez listew progowych - postanowiłem zakupić i zamocować takie  nakładki. Zauważyłem że wersja po lifcie w 2005r. posiada już całkowicie inne listwy i skupiłem się na poszukiwaniu listew do GD z lat 2000-2005. Może ktoś już przerabiał taką modyfikację i odpowie mi na dwa pytania:

    - czy listwy w wersji sedan i kombi są identyczne ?

    - mocowane są na jakieś które kołki rozporowe, blachowkręty czy jeszcze inne wynalazki ?

     

  5. Sprawdź alternator, sprężarkę klimy, rolki napinające paska rozrządu, pompę wody itd. ;)

    ps. miałem kiedyś 2007 rok z tym silnikiem i automatyczną skrzynią - porażka ! Czterobiegowa przekładnia w 2007 roku to jakaś totalna pomyłka ! W tych latach większość nawet przeciętnych marek montowała do swoich aut przekładnie 5-6 biegowe. Dla mnie ta skrzynia była główną przyczyną sprzedaży auta po półrocznym użytkowaniu. No i to spalanie porównywalne z 3-litrowym BMW które o niebo lepiej przyspiesza i jedzie....

  6. Pali mi się check w Imprezie GD i pierwszy trop jaki mi przychodzi do głowy to podparte zawory. Sprowadziłem takie auto z uszkodzonym silnikiem, silnik na zimno zapala całkiem kulturalnie, pracuje dość równo ale po nagrzaniu zaczyna gasnąć a rozrusznik przy próbach uruchomienia pracuje bez większych oporów (podobnie jak przy pomiarach ciśnienia gdy wykręcamy świece). W poniedziałek wyreguluję zawory i sprawdzę pracę silnika, natomiast zastanawia mnie palący się check ? Czy waszym zdaniem silnik pracujący na  podpartych zaworach na ciepłym silniku może mi aktywować tą kontrolkę ?

  7. Mam pytanie - muszę w Imprezie GD z 2003r. z silnikiem 1.6 95KM zmienić cały wydech....fabrycznego nie ma sensu już ratować. W necie znajduję sporo kompletnych wydechów krajowego producenta "Polmostrów", lecz wszystkie dedykowane dla pojemności 2.0 125KM. Zanim zakupię  - wolę się zapytać wśród użytkowników tego forum czy wydechy w 1.6 95KM i 2.0 125KM są identyczne ? Jeśli nie - to może są podobne i można coś porzeźbić ?

  8. 43 minuty temu, SubBlackbird napisał:

     

    ps. najlepsze jest to jak piszą forumowicze "kup gotowiznę" bo się nie uda, a tematu w ogóle nie znają

    Jestem tego samego zdania.

    Opinie sprzed kilku lat mnie nie dziwią ponieważ "dawcy narządów" byli dość drodzy. Dzisiaj są dostępni za banalne pieniądze, a moja buda ma 125kkm przebiegu, zero rdzy tam gdzie większość modeli z tego rocznika już przegrała walkę z korozją. Wolę pobawić się z silnikiem i kablami niż rzeźbić z reparaturkami tylnych nadkoli itd.

    Ponadto wszystkie Imprezy RS pochodzą z prywatnego importu zza Oceanu - codziennie przejeżdżam w Gdyni obok parkingu celnego i widzę co trafia do Polski... całych aut raczej nie widuję. 

  9. 5 minut temu, diabel_215 napisał:

    Ecu nie. Ale wiazka tak

     

    no to mnie uspokoiłeś ;)

    Muszę na początek przyjrzeć się dokładnie ECU w swojej Imprezie i Legacy z tego samego roku produkcji...bo na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo podobnie (te same wtyczki itd.)

  10. 2 godziny temu, diabel_215 napisał:

    Wiazka to nie tylko eiazka silnikowa, ale takze podpiecie do zegarow, dmuchawy, zegarka, wlacznika swiatel i wszystkich innych pstryczkow.
     

    Jeśli źle rozumiem to mnie popraw - ECU w Subaru ma coś wspólnego z zegarkiem, dmuchawą, światłami itd. ?

  11. Miałem podobną przypadłość niedawno w BMW. Po zakupie wymiana oleju w ASB, zakupiłem jakiś dedykowany Ravenol na allegro, fotki oleju w aukcji w markowych opakowaniach a przyszło niewiadomo co przelewane z beczki. Pół roku później latem, upał niemiłosierny, stoję w gigantycznym korku więc olej w skrzyni zapewne się już gotuje. Ruszam - szarpie, staję - coś w skrzyni wali. Po schłodzeniu wszystko wraca do normy. Przypadek powtórzył się jeszcze ze dwa razy i doszedłem do wniosku że olej po mocnym rozgrzaniu nie trzyma parametrów. Niezwłocznie wymieniłem na jakiegoś Motula dedykowanego na ich stronie jako zamiennik i problem już nigdy się nie powtórzył.

  12. Dziękuję za uwagi i wszelkie rady ;)

    Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby zaadoptowanie silnika EJ25 DOHC z Imprezy 2.5RS z lat 2002-2007, ale znalezienie kompletnego dawcy graniczy z cudem. Angliki raczej nie występują z tymi silnikami a rozbitka ciężko upolować. Silniki 2.5 SOHC lub DOHC łatwiej trafić z calym Legacy lub Outbackiem sprowadzonym z UK, ale byłaby straszna rzeźba z wiązką i ECU. Nie przeraża mnie to jednak...zastanawia mnie kilka kwestii mechanicznych:

    - czy EJ25 wejdzie na skrzynię od mojego EJ16 ?

    - sanki/kołyska różnią się w zależności od wersji silnikowych w Imprezie ?

    - no i oczywiście jak z przełożeniami w szkrzyniach EJ16 vs EJ25 ?

     

  13. Silnik w mojej imprezie GD z 2003 roku jest ciut za słaby(95KM)....dlatego myślę o przekładce na 2.0 125KM. Zdaję sobie sprawę że trochę zabawy z tym będzie - ECU, wiązka, wydech, skrzynia itd. Może ktoś na tym forum przerabiał już ten temat ? Proszę o rady ;)

  14. Od kiedy założyłem LPG,czyli od około 12tyś kilometrów,zauważyłem podobną rzecz z temperatura.Gdy nie miałem LPG,wskazówka temperatury była w takim miejscu jak jest to narysowane w manualu,a od kiedy mam LPG wskazówka w większości przypadków jest lekko poniżej właściwego wskazania.

    obalam ten mit - niezależnie na którym paliwie jadę to wskazanie pozostaje niezmienne :(

    post-8668-0-04869800-1393507158_thumb.jpg

  15. Chyba źle się wyraziłem - chodziło mi o kreskę poniżej połowy skali, tej faktycznie pierwszej z początku skali nie brałem pod uwagę ;) Gdyby faktycznie temperatura wynosiła 51 stopni to byłby prawdziwy dramat ! Jutro karnę się na benzynie i sprawdzę czy wskazanie będzie się różniło od tego które mam podczas jazdy na LPG.

     

    ps. znajduję termostaty z otwarciem na 78 i 81 stopni....który parametr waszym zdaniem jest korzystniejszy w naszym klimacie (uwzględniając LPG które trzeba ogrzać po rozprężeniu)

  16. Jakie powinno być wskazanie temperatury w N/A z 2006r.? Wmoim egzemplarzu temperatura jak zaklęta trzyma się ledwo ponad pierwszą kreską a wydaje mi się że powinna być w połowie wskaźnika. Kupiłem auto niedawno i do tej pory jeździła nim wyłącznie żona ale właśnie pokonałem 1500km z Trójmiasta do Wenecji i nawet na chwilę temperatura nie zbliżyla się do połowy wartości na wskaźniku. Spalanie LPG też jest trochę za wysokie - prędkość 100-120km/h i nie zszedłem poniżej 10L/100km a momentami skopcił nawet 12L/100km. Rozumiem że auto z ASB może spalić trochę więcej niż wersja z manualną przekładnią....trzy lekkie osoby na pokładzie oraz bagaże niebagatelnie wpływają na osiągi....ale 12L/100km przy emeryckiej prędkości to już przesada ! Ostatnie logiczne wytłumaczenie to zbyt niska temperatura silnika....

×
×
  • Dodaj nową pozycję...