Skocz do zawartości

EDDIE

Użytkownik
  • Postów

    167
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez EDDIE

  1. W kontekście skrzyni CVT:

    Nagły spadek obrotów, a w późniejszym stadium nawet gaśnięcie to oznaka konwertera skrzyni.

    Natomiast drgania na wolnych prędkościach to problem elektrozaworu rozdzielającego moc przód/tył.

  2. Sama wymiana dynamiczna nie zrobi spustoszenia jeśli przebieg na oleju jest stosunkowo nie wielki. Jeśli chcecie robić zależności, to niech każdy poda ile przebiegu miała skrzynia zrobione przed wymianą. Na forach w USA często piszą, i jest to nie tylko zasada w CVT Subaru, że skrzynia która od nowości nie miała zmienionego oleju i zrobimy to mając dobre 200kkm na liczniku to kaplica niemal murowana.

  3. Sporo poczytałem o tych skrzyniach w USA i jeśli chodzi o sposób wymiany oleju - to tylko statyczna ! I widzę, że potwierdza to  również zakład który naprawdę zajmuje się tymi skrzyniami. W skrócie dlaczego nie dynamiczna? CVT ma 2 filtry - jeden na spodzie miski, dostępny podczas wymiany, drugi - mały jak filtr motocyklowy którego nie da się wymienić bez rozbiórki skrzyni. I w momencie wymiany dynamicznej cały syf zebrany na spodzie miski ale i całym obrębie skrzyni jest przepychany w stronę małego filtra, który się zalepia. Po takiej wymianie spada ciśnienie oleju i przypadki przywołane przez Szmiglo zaraz po wymianie oleju mamy gotowe. To nie zły olej zabija te skrzynia, ale dynamiczna wymiana po przebiegu 200tys. Jeśli ktoś wymienia dynamicznie od nowości co 60tys mogę uwierzyć, że się nic nie stanie, ale nie w innym przypadku. Dlatego rozeznani w USA, zalecają wymianę statyczną na 3 podejścia. Za każdym razem spływa około 5,5 litra. Po każdej wymianie zrobić 1000km i na kolejną. 

    • Lajk 3
  4. Odymienie układu odprowadzania par paliw da odpowiedź gdzie jest nieszczelność. Błąd 457 nie koniecznie wskazuje na korek mimo opisu, przyczyna może być gdzie indziej. Ogólnie trudna sprawa do rozwiązania, niezbyt poważna, w Usa jest tony tematów o o tym bo to przypadłość tylko aut z USA,. Wedza mechaników w Polsce na ten temat nie jest zbyt duża. 

  5. Jeśli uszczelka faktycznie puściła pomiędzy kanałem olejowym a zewnętrzną częścią głowicy (nie popularny przypadek) to z temperaturą i pracą silnika będzie wszystko ok. Traktować można jako zwykły wyciek oleju, przynajmniej do czasu :)

  6. W dniu 6.02.2019 o 16:08, Szmiglo napisał:

     

     

    ""Rozrząd + pompa wody + paski klinowe + płyn chłodniczy Eneos + robocizna - 1700 pln brutto (rozrząd na pasku mitshubosi, pompa wody aisin, rolki + napinacz tych samych firm co w oryginale. Można śmiało przejechać na takim rozrządzie 100 tyś km)""

    wycena dla mojego 2,5 MY 2010, więc pewnie ceny  zbliżone

      

     

    Czy do wymiany rozrządu w MY2010 trzeba wyciągać silnik ?

  7. W dniu 12.10.2018 o 11:24, RadziejS napisał:

    Najpierw sprawdź czy masz odpowiednie ciśnienie w oponach. Jeśli opony OK, i skrzynia manualna to:

     

    1) na zimnym pojeździj po parkingu na maksymalnie skręconych kołach - obserwuj czy są objawy (jakby przeskakiwanie, raczej częściej  niż raz)

    2) powtórz po przejechaniu 10-15 km to samo.

     

    Jeśli w pkt. 1 objawów nie ma, a w 2 są, to może to być kończąca się wiskoza, tj.  mechanizm różnicowy. 

     

    Może być też uszkodzony przegub lub innego typu luz.

     

    A jeśli przeskakiwanie jest na zimnym i na ciepłym to co wtedy ?:)

×
×
  • Dodaj nową pozycję...