Skocz do zawartości

Szenfi1911

Nowy
  • Postów

    15
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Szenfi1911

  1. Cześć. Czy ktoś z forumowiczów ujeżdża aktualnie OTB 2,5 ( Direct injection ) 2020 182 KM ? Chciałbym potwierdzić, czy to cecha produktu, czy awaria u mnie. Powyżej 4000 RPM i powyżej 5000 sonda jest w open loop, ale zamyka testowo na chwilę obwód aby potwierdzić, czy mieszanka na pewno jest ok. Objawia się to zawahaniem w przyroście obrotów, czasem nawet lekkim przydławieniem. Wygląda to na typowe funkcje osłony komponentów, ale chciałbym to potwierdzić .  Raczej niemożliwe, żeby ktoś normalnie z tym jeździł i nie dostał piany... Silnik jest generalnie ze 100 koni za słaby do tego auta, więc te zakresy obrotowe są akurat często używane. Adaptacje systemy paliwowego w zerach. Skrzynia biegów po adaptacji. Przebieg 27000km . Dajcie znać, czy macie to samo , bo nie mam punktu odniesienia. Dzięki

  2. Cześć , pozwolę sobie na mały wpis, choć mam teraz pierwsze subaru w życiu i ekspertem od tej marki zdecydowanie nie jestem. Ponieważ problem pojawia się na ciepło i dotyczy czujnika wałka ( a więc informacji do sterownika w jakim położeniu są zawory ) po pierwsze sprawdziłbym iskrę za pomocą testowej bańki. Jeśli iskry wtedy nie ma - sterownik nie jest pewny, czy można ją podać.  Wówczas szukamy po stronie elektrycznej - uszkodzenie czujnika, słaba masa ( bo ten błąd oznacza także ,, poza zakresem ,, ), etc. Sugerowałbym także ( jeśli posiadasz pinout sterownika ) - przedzwonić na opór i zwarcie przewód łączący sterownik z  czujnikiem .  Ktoś wcześniej sugerował zawory - gdyby nie Twój szczegółowy opis - podpisałbym się pod tym ... ale mimo wszystko, dobrze byłoby podłączyć stary zapomniany analizator spalin ( którego już nikt nie umie używać ) i zobaczyć, czy na ciepło przypadkiem nie ma niespodziewanie dużo tlenu i HC. Podparte zawory to dodatkowo zwykle zwiększone ( zależy od konstrukcji głowicy ) podciśnienie w kolektorze ssącym . 

    Ciśnienie paliwa rozruchowe warto jest sprawdzić po prostu manometrem, bo dane z testerów OBD są mocno uśredniane, a nawet nieoryginalny filtr paliwa może zejść minimalnie poniżej przepływu i jest lipa z paleniem na ciepło.  

    Gdyby silnik był nowszy ( nie znam kompletnie tej jednostki ) sprawdziłbym także korelację wałka rozrządu z klapami w kolektorze ssącym ( jeśli są ) pod kątem anomalii związanych ze scavengingiem, czyli przewietrzaniem kolektora ssącego przez współotwarcie zaworów ssących i wydechowych. Funkcja ma działać przy wyjściu z wolnych obrotów , ale jak sie przywieszą klapy może rozrabiać przy starcie silnika.  W moim Outbacku 2,5 2021 USA scavenging jest , choć serwisy nie mają o tym zwykle pojęcia. Obawiam się, że dużo nie pomogłem, ale może akurat coś Ci się odblokuje ;)

  3. Już się wyjaśniło. Wszystkie firmy oferujące hamulce przystosowane do hamowania ,, mają dopiero w opracowaniu,, set do tego auta. Trochę to dziwne, bo to rok modelowy 2021 i już dawno powinno być. W każdym razie, jakby ktoś szukał do nowego outbacka 2,5 USA (136kW) przednich hamulców wytrzymujących temperaturę to można sobie na razie odpuścić . A od starszych modeli różnią się właśnie wysokością, czyli odsadzeniem od piasty względem jarzma zacisku. Jak się coś pojawi dam znać ludności. 

    • Lajk 1
  4. no , i o takie Polskie .... 

    Niestety, DBA jeszcze nie robi tarczy do tego modelu. Są ,, w opracowaniu ,, na razie mają tylko klocki . 

    To samo się tyczy EBC. 

    Sprawdzę jeszcze Brembo naturalnie, w końcu porządne heble, Senna sie na nich zabił :( jak mawiał mój Szef. 

  5. 13 minut temu, skwaro napisał(a):

    Nie wiem kto Ci powiedział że Zimmerman idzie do Porsche, ale to nie jest prawdą. Dla Porsche i klocki i tarcze robi TMD Friction, oni mają pod sobą Pagida i Textara. Do niektórych SUVów od nich jeszcze robi ATE.

     

    A Zimmermana tarcze miałem pod zaciski Brembo STI, pogiąłem je w 1000km. Zamieniłem na DBA + CL5+ i znosiły wszystko. Teraz mam gładkie Brembo + Mintexy 1155 i też znoszą wszystko.

     

    No i trzeba jeszcze pamiętać z jakiej półki klocki i tarcze porównujemy, bo większość z nich robi i budżetowe zestawy, które nie znoszą mocniejszego traktowania, ale i mocno sportowe zestawy, których na ulicy nie zabijesz... 

     

  6. 3 godziny temu, Neutrino33 napisał(a):

     

    :biglol: nie doczytałem i tak z rozpędu trochę odpowiedziałem ....chociaż nie takie rzeczy się zdarzają ;)

    Zimmerman to firma na pierwszy montaż w Porsche więc nie wiem czy tot akie house&hobby. Brembo to bym powiedział ...została tylko marka, no chyba, że dokładnie wiesz w której fabryce były robione.

    Ciekawy jestem co zaproponujesz jak skoro Zimmermann to house and hobby? :coffee:

    No klocki to jeszcze Carbone Lorraine, ale tarcz raczej nie robią.

    DBA lub EBC do turystycznej , szybszej jazdy razem z klockami . Używałem, i w ciemno można brać . 

    ps.. rozbawiłeś mnie tym Porsche + Zimmerman . Jeśli jest coś takiego wkładane do bieda wersji ( bo ja takimi nie jeździłem ) to tylko pod warunkiem, że mają dobre carbony w ofercie  

  7. no właśnie , nie ma czego regenerować . Rozebrałem to, bo chciałem wymienić tarcze. Zaciski jak nowe , ślizgi chodzą jak nowe, tłoki wcisnąłem prawie palcami . Pytam konkretnie o zestaw na wysokość tarczy 50mm zamiast oferowanego wszędzie 57. Oczywiście mogę dotoczyć flansze i założyć je miedzy piastę a tarczę , ale wtedy geometria , no i wypadałoby także z tyłu taką samą operację zrobić . Zimmermana miałem na kilku autach, to taka trochę jakość house&hobby , a poza tym - oni też mają typowe rozmiary . No nic, może się jeszcze ktoś odezwie. 

  8. Cześć 

    W Subaru Outback USA 2020 2,5  mam typowe dla takich aut problemy z hamulcami. Parę razy wystarczy dohamować ze 160 i kierownicy w ręku nie można utrzymać . Przebieg 10tys km dodam ..

    Zamówiłem i sprowadziłem mocny i nacinany komplet na przód ( DBA ) , ale są za wysokie, czyli takie jak prawie wszędzie ( 57mm ) . U mnie natomiast tarcza ma ok 50mm wysokości , więc nie ma bata , żeby to założyć. 

    Gdziekolwiek sprawdzam, wszystkie tarcze mają wysokość 57.  Macie jakiś namiar na firmę oprócz DBA i EBC ( bo te już sprawdziłem ) gdzie można kupić działające i odporne na fading tarcze z klockami bez konieczności wymiany zacisków? 

  9. Cześć . Mam pytanie, czy komuś udało się zakodować Outbacka 2020 USA w taki sposób, aby wraz ze światłami dziennymi z przodu zapalały się także pozycyjne z tyłu?  Czujnik zmierzchu działa w tym aucie zaskakująco ospale ( pomimo ustawienia w tryb najbardziej czuły) i światła potrafią się uruchomić na automacie dopiero w połowie tunelu ...

    Poza tym, zlinkowanie świateł z wycieraczkami działa dopiero po jakimś czasie, i jeśli ktoś nie zwróci na to uwagi  jedzie w deszczu bez tylnych świateł . Amatorka . Chciałbym je na stałe zapalić wraz z dziennymi, ale w miarę możliwości bez przeróbek elektrycznych, które zapewne po CANie sa diagnozowane przez sterownik komfortu i zaraz będą sypać błędami.  . Macie jakiś patent, albo namiar na świadomego posiadacza urządzenia fabrycznego potrafiącego go użyć ? W większości aut do których mam diagnoskopy zajmuje to max minutę ...  

     

  10. Cześć . Czy u kogoś z forumowiczów występuje problem z rozpoznaniem tunelu ? W Outbacku USA 2020 mam taki problem, że światła ustawione na automat świecą w dzień jak pozycje , ale nie przełączają się na drogowe po wjeździe do tunelu. Po zmierzchu oczywiście od razu odpalają się drogowe . Tym samym ( co już najbardziej mnie denerwuje ) nie świecą tylne pozycje . Musze więc robić to ręcznie. Jest na głównym panelu regulacja czułości tego systemu, ale jej ustawienie na najwyższy poziom takze nic nie zmieniło w temacie. 

    I przy okazji pytanie dodatkowe.

    Czy komuś udało się ustawić w Outbacku światła typu skandynawskiego, czyli przy światłach dziennych z przodu świeca sie normalnie pozycje z tyłu ? Zawsze tak ustawiam we wszystkich autach, ale do Subaru mam ,, za płytkie ,, wejście do systemu komfortu. 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...