Skocz do zawartości

Evo

Użytkownik
  • Postów

    81
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia Evo

..:: Swojak ::..

..:: Swojak ::.. (2/13)

0

Reputacja

  1. Evo

    Co wybrać?

    Znajomy kiedys jezdzil w PMS (wtedy jeszcze PKS) na zestawie Renault z krotka naczepa i przyczepa na dyszlu ze skretna osia (wszyscy kierowcy tych wynaolazkow byly na 2 tygodniowym szkoleniu we Francji). Kiedys we Wloszech zle skrecil, wjechal w miasteczko. Jak ulica skrecila o 90 stopni to jakos sobie poradzil. Ale jak sie zwezylo ponizej szerokosci TIRa to juz nie. Policja wycofala samochody za nim. Dal rade (30 lat na duzych ciezarowkach) dojechac tylem do tego skretu o 90 stopni. Ale potem mogila. Dopiero sciagneli jakis oddzial wojska (czekali 3 godziny - miasteczko zablokowane). Dopiero tedy odczepil przyczepe, wojsko ja wypchalo do tylu, a on z krotka naczepa wycofal. Nie pytajcie ile zabulil manadatu, bo nie chcial powiedziec. A PKS sprzedal szybko te samochody po okazyjnej cenie swiezo powstalym prywatnym spedytorom.
  2. Nie specjalnie nowatorskie. Wystarczy otworzyc maske Porsche 944, zeby zobaczyc rzedowa czworke polozona pod katem ca. 30 stopni (bodaj na lewo). Inna sprawa, ze to wynika z faktu iz ten silnik jest zbudowany na polowie bloku V8 z Porsche 928. Ale "wyprostowany" bylby za wysoki, zeby wlozyc go do niskiej komory silnikowej 944. Silnik w Lancii Delcie HF integrale jest tez na skos. Tylko ze jest poprzeczny. Dlatego jest pochylony ca. 15 stopni do przodu - tez kwestia za malej komory silnikowej (oryginalna Delta miala miec co najwyzej wolnossace 1.6). Sam teraz kombinuje nad budowa samochodu wlasnej konstrukcji (SAM na ramie rurowej) turbo 4x4 z poprzeczna rzedowa czworka, lezaca za/nad przednia osia. Problemem jest skrzynka rozdzielcza napedu, smarowanie oraz kolektor wydechowy (dolot bylby z gory). Ale to takie zabawy myslowe na razie
  3. Ale jak na mój gust kompletnie bezsensowny i wprowadzający spore zamieszanie... (no bo jak to wygląda, ciśnienie w kilogramach na metr sześcienny :?: :?: :!: :!: Fizycy się w grobach przewracają... Fizycy jeszcze wszyscy nie wymarli. Sam znam kilku dobrych, walczacych nadal o Nobla Raczej w kilogramamach na centrymetr kwadratowy. Czyli kG/cm2, albo kgf/cm2 zapisywany jednak czesto: 1 kg/cm2 (atm) = 0,9678411 atm (std) = 0,9806650 bar = 980066,5 Pa Mam jeszcze podac pare innych jednostek? :wink: Mam nadzieje, ze Ci co jeszcze zyja w dej dyskusji, wlasnie wygodnie wyciganeli kopyta, wyzioneli ostatniego ducha i uroczo przewracaja sie w grobach
  4. Wiem Ale o dziwo, nawet w materialach technicznych tak czesto nie jest. Spotkalem sie z trzema zapisami: 1. "G" - i wszystko jasne 2. "gf" - od "gramm force" 3. "g" - o dziwo dosc powrzechny - moze latwiejszy? Anyway, uklady jednostek zawieraja duzo ciekawych pulapek :wink:
  5. Ad 1. Nagrywanie programu dla TVP1. Oboma samochodami przewozil uczestnikow programu Robert Herba. A poza tym ciut sobie pojezdzilismy. Ad 2. Innego kolegi Herbola. Ad 3. Wlasnie cos o bezpiecznym prowadzeniu.
  6. Na ortografie to mam papier , a g(f) czyli gramy sily przeliczylem na N czyli niutony z ukladu SI w moim pierwszym poscie, jesli bylbys laskaw zauwazyc. Zreszta stary uklad jednostek jest nadal uzywany. Zauwaz chocby w dokumentacji technicznej do samochodow - czesto cisnienie paliwa czy doladowanie jest podawane w kg/cm2, a moment obrotowy zamiast w Nm jest podawany w kgm. Ze nie wspomne o ukladzie imperialnym. Podpisano: OMC magister fizyki A co do koniecznosci...... ja juz sie spotkalem z teoriami kolegi Azraela w co najmniej 2 innych miejscach na sieci, tudziez na zywo. I jakby to ujac.... nabralem lekkiej alergii na jego rozumienie swiata motoryzacji.
  7. Lancia i STI to jezdzily w sobote w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Powozil Robert Herba. Zdjecia sa na: http://www.lancisti.net/forum/modules.php?set_albumName=album97&op=modload&name=gallery&file=index&include=view_album.php A w TV bedzie przez 3 najblizsze czwartki o 18:40 w TVP1.
  8. Andy, Montrala, Lancisti, Evo - do wyboru, do koloru
  9. Nie zapominaj jeszcze o Type V i wystepującym w tym modelu WRX-STI Type-R z budą od Imprezy RS amerykańskiej. Czy to tak trudno zrozumiec, ze "6 kolejnych ewolucji: oznacza Type I, Type II, Type III, Type IV, Type V oraz Type VI. Przy czym rowniez wspomnialem ze kazda z tych ewolucji miala kilka wersji. Miedzy innymi Type-R, Type-RA. I byly robione sedany, kombi oraz coupe. I bynajmniej nie musieli do WRX STI w nadwoziu coupe brac budy z amerykanskiej wersji RS. Poniewaz nadwozie 2 drzwiowe bylo najpierw w Japonii, wlasnie dla WRX i bazujacego na nim WRX STI, a potem zrobiono model RS na USA.
  10. Fizyka, chemia czy inzynieria nie zajmuja sie frazeologia. Podawane przez Ciebie okreslenie jest po prostu, zwyczajnie bledne i nieprawdziwe. Gramy, kilogramy, tony sa jednostkami masy. I tak to traktuja fizycy, chemicy, inzynierowie. Nawet w dowodzie rejestracyjnym samochodu masz "dopuszczalna masa calkowita", a nie "waga". Masz "najwiekszy dopuszczalny nacisk osi", a nie maksymalna "waga na os". "Ciezar" czy "waga" to jest po prostu nacisk wywierany przez mase pod wplywem dzialania grawitacji Zwiazkow frazeologicznych "Paniusiu kochana, Pani mi zwazy dwa kilo jablek" to sie w warzywniaku uzywa. A kiedy mowim o sprawach technicznych, takich jak proporcje powietrza do paliwa w silniku, to mowimy o masie powietrza i masie paliwa. Czyli o stosunku (proporcji) wyrazajacej zawartosc tego powietrza wzgledem paliwa (bo tak przyjeto) w ujeciu masowym. Czyli o "stosunku masowym" - nie mylic ze stosunkiem grupowym (to do tych, ktorzy tak desperacko szukaja jakichkolwiek stosunkow, ze znajduja je nawet na forum ). Przy okazji - przypomnial mi sie stary dylemat Feynmanna: co jest ciezsze; funt pierza czy funt zelaza? Kto wie jaka byla odpowiedz i jak przeprowadzono dowod?
  11. Ta numeracja nie jest do GT. Ona dotyczy wylacznie WRX STI. W budzie pierwszej generacji Imprezy (takiej jak GT) bylo 6 kolejnych "ewolucji" WRX STI (do tego kazda ewolucja miala kilka wersji). 7 i 8 ewolucja sa juz w nowej budzie. Zreszta WRX STI Type 1-6 bazowaly na starym WRX, ktory byl mocniejszy niz GT (ca. 250KM w serii). Natomiast Type 7 i 8 tez bazuja na japonskim WRX (247KM), ale teraz dla niepoznaki sa jeszcze WRX europejski (218KM, czyli stare GT w nowej sukience nazwane WRX zeby ladniej brzmialo i kojarzylo sie z japonskim wiekszym bratem) oraz WRX amerykanski (227KM). Zeby sprawe bardziej zagmatwac to jest teraz amerykanski WRX STI 2.5 litra 300KM. Czy to jest juz Type 9, czy jeszcze Type 8? :?
  12. 2002 WRX STI w Japonii jest nazywany Type-VII. Jednoczesnie bylo Evo VII. Teraz wchodzi lekko zupgradowany Type-VIII, a Mitsu wypuszcza Lancera Evo VIII. Czyli na razie leb w leb.
  13. Bo akurat waga w laboratorium sluzy nam do okreslenia masy. Z tym prostym zalozeniem ze jeden gram masy na poziomie moza wazy jeden gram sily, czyli naciska na szalke z sila (w przyblizeniu) 0,0980665N. Czyli okreslenie wagi substratu na poziomie morza jest dostatecznie dokladna metoda okreslenia jego masy. Przejedz sie natomiast 300km w gore (1,5 godziny subarynka ) i okaze sie ze ten sam 1g substratu wcale nie wazy 1g tylko tyle co nic. Ubylo go? Nie sadze Sklad mieszanki paliwowej (AFR) podaje sie masowo jako stosunek masy podanego powietrza do masy podanego paliwa.
  14. W tyl zwrot! Do szkoly biegiem marsz! Uczymy sie odrozniac mase od wagi 8)
  15. Evo

    Poradźcie jakie opony

    Ujme to tak: jak Leszek Wojcik z hamulce.net poleca, to to jest to co trzeba zalozyc od auta i bedzie dobrze dzialalo. Od siebie dodam, ze DS2000 moga troche popiskiwac, kiedy sa zagrzane i sie lagodnie hamuje. Tarcze Hi-Carbon sa zywotniejsze i bardziej odporne na odksztalcanie i pekanie od "zwyklych tarcz".
×
×
  • Dodaj nową pozycję...