Jump to content

piotr_pawel

Nowy
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

About piotr_pawel

 • Rank
  ..:: Świeżynka ::..

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. przynajmniej temat nie padł po pierwszym poście a dowiedziałem się, że macie nieprzeciętną wiedzę o rodzajach i konstrukcjach napędów tu spokojnie, ryzyka raczej nie ma
 2. bardzo trafne pytanie oczywiście nie potrzebuję centralnego dyfra. Czytałem i oglądałem testy, dowodzące, że to rozwiązanie konstrukcyjne SUBARU zostawiło daleko w tyle konkurencję, jeżeli obecnie stosowane jest inne technologicznie rozwiązanie, które nadal powoduje, że SUBARU jest na czele jeżeli idzie o sprawność napędu to dla mnie ok.
 3. ufff.... idziemy w dobrym kierunku ale każde S-AWD nieważne czy to Outback, forester, XV ?
 4. Czyli jest szansa, że nadal Subaru ma godne AWD, bo zasadniczo rozmowa zeszła na poziom dla mnie już niezrozumiały
 5. hehe fakt :) nie wiem dlaczego tak napisałem aż takich potrzeb górskich nie mam żeby celować w terenówki ;) potrzebuje mieć auto które w zimie o 5 rano poradzi sobie z nieodśnieżonym 300 metrowym nieutwardzonym podjazdem pod górę bez konieczności 'łopatowania" przez godzinę przejazdu ;) poza tym newralgicznym odcinkiem, to już drogi asfaltowe, choć czasami są strome podjazdy- auta z przednim napędem przy sporych opadach albo zaraz jak tylko pług zgarnie śnieg który daje "jako taką" przyczepność zapinają łańcuchy, bo inaczej nie da rady jechać :) )
 6. Dzięki mechanik za odpowiedź, czy te dwie marki zamykają katalog "godnych" napędów czy jeszcze są jakieś model godne uwagi w podanym budżecie.
 7. o kurczę :) a czy jest jakiś godny następca/kontynuator tego napędu ?
 8. Cześć, Czytam i czytam na necie informację o S-awd innych podobnych napędach i im dalej w las tym ciemniej Napiszcie mi proszę jakie modele z rocznika 2018 - 2019 subaru mają napęd właśnie S-awd z centralnym mechanizmem różnicującym, wyczytałem gdzieś, że napęd o oznaczeniu S-awd nie zawsze ma centralny mechanizm różnicujący a to chyba on zbudował zasłużoną renomę dla tego rodzaju napędu. Sporo również testów/ porównań widziałem do quattro i 4matic i innych, napiszcie proszę jakie ewentualnie inne marki i ich nowe modele uważacie z wartościowe pod względów napędu do zastosowania w terenie górskim ( nie offroad tylko teren górski w tym drogi gminne nieutwardzone ) . Oprócz napędu AWD niezbędna jest automatyczna skrzynia biegów. Modele w cenie tak do 180 000 maks 200 000 zł ( auto będzie leasingowane ), więc możecie pominąć porsche cayenne BMW X5 i inne modele premium Nie będę rozpisywał się więcej, jeżeli potrzebujecie jeszcze jakiś informacji proszę dajcie znać. Pozdrawiam, Piotrek
×
×
 • Create New...