Skocz do zawartości

Bio

Użytkownik
  • Postów

    117
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Bio

  1. Podnoszę temat i proszę o pomoc.  Sytuacja odwrotna. Zamek centralny zamyka bagażnik, ale nie otwiera. Są dwie kostki po dwa przewody.  Dałem do jednej (białej)zewnętrzne zasilanie. Zamyka. Po zamianie biegunów otwiera. Czyli mechanicznie zamek oki. Nie wiem po co jest ta druga czarna kostka z dwoma przewodami.  

    PS. Czy jest jakaś zależność z zamkiem przednich lewych drzwi i zamkiem bagażnika? Pytam, bo rozmawiałem o moim problemie z kolegą i taka jest  jego sugestia.

    Okazało się, że zamek reaguje na przycisk w pilocie, ten od otwierania tylko bagażnika. 

     

  2. W dniu 8.01.2019 o 18:21, Bakacz napisał:

    Cewkę podmieniłem razem z kablami na używaną identyczną oryginalną Diamond, świece nowe NGK i objawy identyczne. Może jednak czujnik temp. silnika. Chciałbym go zmierzyć ale podpowiedzcie czy o dobrym myślę. To jest ten, który znajduje się gdzieś w okolicy 3 cyl. pod kolektorem dolotowym, gdzieś w okolicy cewki/pod cewką? Czy żeby go zmierzyć, trzeba go wymontować, bo pewnie nie dosięgnę sondami od miernika do kostki tak bez demontażu innych elementów? Czy to ten czujnik?

    https://allegro.pl/oferta/subaru-legacy-iv-03-09-2-5i-czujnik-temperatury-7760625717

    Nie jest to oryginalny czujnik. Oryginał ma miedzianą uszczelkę, a nie oring gumowy. Mój kosztował równo stówę + wysyłka. Mój ma dwa piny. Ja skombinowałem na szrocie wtyczkę z kablami pasującą do tego czujnika i dopiero wtedy mierzyłem opór. Może jutro znajdę pudełko w garażu, to podam numer OEM. Jak znajdę......I jeszcze coś. Zwykłym kluczem nie wykręcisz czujnika, bez demontażu otaczających elementów. Ja sobie zrobiłem specjalny klucz i zajęło mi to minutę.

    Kupiłem tu: https://allegro.pl/subaru-outback-iv-03-czujnik-temperatury-wody-oe-i7591559591.html

  3. W dniu 29.12.2018 o 03:32, Qubu666-Baja napisał:

    Odświeżam. To dwa filtry są? w baku i pod maską? Ps Jak to u was wygląda? pod maską ,po lewej stronie (przy skrzynce bezpieczników) też macie filtr paliwa?

    A czy przypadkiem, po lewej stronie, przy skrzynce bezpieczników, nie jest to Damper Fuel, czyli tłumik paliwa?

  4. W dniu 27.12.2018 o 22:39, jurek19 napisał:

    No to nie mam :( A może by mnie wyratowało... No cóż, następna subaryna będzie miała ;D

    Może i by wyratowało :). Może....

    Proponuję zmienić buty na lżejsze :yahoo:

  5. 1. Jak masz wilgoć w aucie, chociażby z mokrych butów w dywanikach, to każda szyba zaparuje. Włączasz odmrażanie, nawiew na szybę i para znika. 

    2. Jeżeli masz filtr przeciwpyłkowy, tzw. kabinowy, to jego zanieczyszczenie również może powodować zaparowywanie przedniej szyby. I na to bym stawiał w pierwszej kolejności.

    3. Deszcz  Ci się leje do środka, że podejrzewasz nieszczelności?  :)

    Wprost przeciwnie. Rozszczelnienie okna parę z szyby likwiduje, jakby co.

    • Lajk 1
  6. Mam dwie stare. Starą starą i starą nowszą :yahoo:

    Czujnik temperatury silnika łatwo sprawdzić. Wystarczy zmierzyć oporność miernikiem za 10-20zł. Wartości są podane nawet chyba w tym wątku. Też mam stary dobry czujnik, bo wszystko właśnie wskazywało na czujnik, dlatego teraz mogę się wymądrzać :)

  7. 5 godzin temu, Turbo napisał:

    Ma rację, zmniejszenie dawki paliwa powoduje podniesienie temperatury - paliwo "chłodzi" silnik.

    Poprawianie producenta uważam za szczyt głupoty. Znam kilka takich przypadków. Co prawda nie były to Subarynki, ale skończyło się to niedobrze.

    Zmniejszenie dawki paliwa powoduje dłuższy proces spalania. Może faktycznie wypalić, ale raczej gniazda zaworowe. Paliwo chłodzi silnik?

    Nie udało mi się zbliżyć do zużycia paliwa takiego jakie podaje producent. Zawsze jest to przynajmniej litr więcej. Upalenie tłoków w moim aucie jest raczej niemożliwe.

     

  8. 15 godzin temu, robert1 napisał:

    Nie ma dostępu bez wyjęcia lub opuszczenia silnika , ledwo ręka wchodzi.

    Może ktoś zna dobrego mechanika do regulacji zaworów w Lublinie 

    To jestem ciekaw w jaki sposób udało Ci się urwać(ewentualnie wykręcić) świecę bez wyjęcia silnika.

     Lepiej zleć to fachowcom.:)

  9. 5 godzin temu, mz56 napisał:

    Kwestia znalezienia optymalnego spalania. Przesadne oszczędności w mapie mogą skończyć się upaleniem tłoków. Przy mocnym kopnięciu powinno być jednak wzbogacenie. Silnik, który pali za mało to szansa na kaboom.

    Że co?:yahoo:

  10. 8 godzin temu, Bakacz napisał:

    Nie pochwalisz się? Problem sam się rozwiązał?

    Pochwalę się. Trochę szerzej. Może ktoś skorzysta.

    Latem 2017 siadła mi oryginalna cewka zapłonowa. Wypadał trzeci cylinder. W sklepie z częściami do Subaru sprzedawca wcisnął mi cewkę NTY.  Od początku wydawała mi się podejrzana. Żadnych napisów na niej nie było. Brakowało nawet tych trzech miedzianych tulei dystansowych. Ale auto odpaliło i odpalało. Do chwili spadku temperatury do +8 i poniżej. Czym zimniej, tym gorzej z uruchomieniem. Na mrozie, po kilkugodzinnym postoju horror. Przyszła wiosna, lato 2018 i się samo naprawiło. Do jesieni i obniżenia się temperatury. Jak pisałem posprawdzałem i poczyściłem co się dało. Łącznie z wymianą czujnika temperatury silnika. Zero efektów. Co mechanik, to inna diagnoza. Wpadłem na pomysł, aby podłączyć dodatkowo przy rozruchu dużej pojemności akumulatory od łodzi. I o dziwo odpalił bez problemu. Czyli brakowało mu gdzieś trochę napięcia. Jedynej rzeczy jakiej nie sprawdziłem do tej pory była cewka zapłonowa. Odszukałem starą, oryginalną, tą wywalającą trzeci cylinder, zamieniłem ze świetną NTY i odpalił z półobrotu. Zakupiłem cewkę Bremi 20554 i jest teraz oki :yahoo:

    Przy okazji wymieniłem tłumik paliwa Damper Fuel i w kabinie nie mam dizlowskiego tykania silnika, a też mechanicy sugerowali regulację zaworów.

    • Lajk 2
  11. 5 godzin temu, Daniel Janus napisał:

    Takie małe te baki porobili , że ledwo 300km się przejedzie i już trzeba tankować:)

    Widocznie ja miałem szczęście, bo mój ma 64 litry pojemności. :yahoo:

  12. 16 minut temu, togus napisał:

    Czytaj ze zrozumieniem :) sens inwestycji w nowy olej do niesprawnej skrzyni

    Aaaaaaaaaaaaa:yahoo:

    No bo widzisz, naprawiłem swoje autko i odzyskałem humor :yahoo:

    Nowy olej lepiej na 100% lać do sprawnej skrzyni biegów. Na podstawie opisu objawów, nikt Ci nie udzieli w 100% pewnej odpowiedzi. Można gdybać co jest przyczyną rzęcholenia w skrzyni.

  13. Skąpy dwa razy traci. Jak ma szczęście, bo może stracić znacznie więcej. Przekonałem się o tym na własnej skórze, kupując cewkę zapłonową. "Zaoszczędziłem" 200zł, straciłem tysiaka, nie licząc nerwów i straconego czasu.  Zamiennik tylko i wyłącznie jak nie można zdobyć oryginału. Zastanawiałeś się dlaczego zamienniki są takie tanie? Mój ojciec mawiał, że tanie mięso, to psy jedzą.

  14. Za dużo pytań w jednym poście.

    Kombiak 3,0 ma manualna skrzynię. Outback faktycznie tylko automat.

    Ja mam Outbacka III  wolnossaka. Ma tylko 165km, ale dla mnie wystarczy. Na trasie pali 8-8,4, w mieście w granicach 11.

    Gazu nie mam i nie mam zamiaru mieć. Mam firmę gazowniczą za płotem. Z tego co widzę i słyszę, to gaz jest niby tani, ale te przeglądy, usterki, regulacje,.... Nie warta skórka........

    • Do kitu 2
×
×
  • Dodaj nową pozycję...