Skocz do zawartości

Bartek998

Nowy
  • Postów

    89
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Bartek998

  1. Po przejechaniu 1000 km melduję że auto działa.  Sonda od Blue Print działa bez zarzutu. Został wyregulowany gaz ( mieszanka była bardzo bogata). Korekty wróciły do normy. Auto ma więcej mocy ale przede wszystkim elastyczności. Nie szarpie i się nie trzęsie. Pali też mniej gazu. Wydaje mi się że problem został rozwiązany. Jak coś służę pomocą :yahoo:

    • Lajk 1
  2. W dniu 13.10.2020 o 13:28, Dawid1 napisał:

    Witam,

    Mam pytanie odnośnie sondy. Padła mi grzałka od sondy za katem, zamówiłem Denso DOX0357 i nie pasuje wtyczka , mam BOSH A24... nie widać więcej info bez wykręcania. Czy kombinować z wtyczkami i próbować z DENSO czy szukać innej?

    pamiętaj że parametry sondy to nie tylko wtyczka! Nawet jak zmienisz może nie działać poprawnie (inna specyfikacja sondy). Najlepiej dobrać taką która pasuje plug & play

  3. Melduje o dalszej historii mojego Subaraka. ;) Auto znów zaczęło jeździć jak wcześniej , niestety.:mellow: Dlatego też wymieniłem sondę za katalizatorem. Blue Print działa do dziś i błędy nie wyskakują (odpukać, przejechałem kilkaset km). Trochę się namęczyłem z wymianą (trzeba było grzać palnikiem żeby odkręcić sondę). Jako że auto znowu świruje pojechałem dzisiaj na stację diagnostyczną w celu wykonania analizy spalin. I wyszło to co podejrzewałem... Na benzynie jest wszystko katalogowo (korekty wtrysków i zachowanie auta również). Natomiast na gazie robi się bałagan... Węglowodory lecą na 3500 a korekta długoterminowa na -15 do nawet -20. Dlatego w poniedziałek auto ląduje u gazownika. Zobaczymy czy wystarczy regulacja czy coś padło. Zauważyłem że auto jedzie dobrze na benzynie dopóki nie przejadę więcej km na gazie. Wtedy komp łapie te ześwirowane korekty i na benzynie też świruje (zanim nie przełączy na gaz). I mam pytanie odnośnie przepustnicy - u mnie komputer pokazuje w pozycji pedału gazu zero kilkanaście procent otwarcia. To chyba nie jest normalne? Chyba że komp jakoś źle odczytuje? Pamiętam że w poprzednim Subaru też tak było. Co o tym sądzicie?

  4. Z tego co wiem to mam MAP a w puszce przed przepustnicą też jest jakiś czujnik i wydaje mi się że to może być MAF. Odpiąłem akumulator i dałem mu się rozgrzać na samej benzynie do 90 stopni C. Teraz już to wszystko wygląda lepiej. Korekty nie są takie duże i auto chodzi normalnie. Jest też mocniejszy. Jutro przejadę się z kompem kilkadziesiąt km i zobaczę jak będzie na samej benzynie. Wielkie dzięki za całą pomoc i wiedzę bo serio nikt nie chce się tym zająć. Mamy samych wymieniczy niestety... 

    Screenshot_20200927-213942.jpg

    Screenshot_20200927-213816.jpg

    Screenshot_20200927-213536.jpg

  5. 32 minuty temu, SubaruLPG napisał:

    to teraz trzeba śledzić korekty długo terminowe i krótko terminowe czy mieszczą się w normie zarówno na PB jak i na LPG zbyt duże korekty na obu paliwach mogą świadczyć np o złej regulacji luzów zaworowych. zły luz zaworowy przy regulacji może się pojawić przy wyrobionej osi na której osadzone są dźwignie. (niewiem czy w subaru takie rzeczy się zdarzają)

     

    Jeśli korekty na obu paliwach rozjeżdżają się w tą samą stronę to przyczyny usterki należy szukać w stanie silnika i elementów które biorą udział w mierzeniu tworzeniu mieszanki paliwowo-powietrznej.

     

    Jeśli korekty są duże wykraczają za zakresy regulacji i mamy ubogą mieszankę to długa szybka jazda po autostradzie może skończyć się POWAŻNĄ awarią silnika.  

     

     

    A jakie powinny być te korekty? 

  6. Instalacji między sondą a ECU jeszcze nie sprawdzałem (zrobię to). Dziś po kolejnych testach mam kolejne obserwacje. 

    - auto uruchomione na benzynie pracuje poprawnie - sondy falują i pojawiają się korekty wtrysków 

    - na gazie auto jest słabsze, troszkę kuleje i pierwsza sonda pracuje tak jak na benzynie a druga praktycznie nie robi za wiele. Korekty od drugiej sondy pojawiają się tylko pojedyncze, raz na dłuższy czas. 

     

    No i przypomniałem sobie jeszcze jeden szczegół - ustawianie zaworów miałem około rok temu i zaraz po tym pierwszy raz zaświecił Cruise. Po odczytaniu błędu - uboga mieszanka. Mechanik kazał jechać do gazownika twierdząc że po ustawieniu zaworów muszą ustawić instalację od nowa. Gazownik miał uwagi - powiedział że są dziwne te korekty wtrysku. I właściwie od tego czasu mam ten problem. 

    Screenshot_20200927-124240.jpg

    Screenshot_20200927-124313.jpg

    Screenshot_20200927-124701.jpg

    Screenshot_20200927-124903.jpg

  7. Ok - sprawdzę kata kamerką i zobaczymy co tam jest. Czy przy resecie korekt ECU mam odpiąć aku i później jeździć tylko na PB? Czy dobrym pomysłem jest zatankowanie do tego zabiegu np. Shell V-Power? Styki poczyściłem w sondach. Na razie błąd się nie świeci ani Cruise nie mruga. Problem mam rano - jak stoję na światłach i obroty już spadną to telepie autem troszkę (teraz mocno padało i jest chłodniej) oczywiście na zimnym silniku. Dlatego też zamówiłem nowe kable WN. Dziękuję za wszystkie sugestie ! :) Będę pisał na bieżąco co uda mi się ustalić. Może jeszcze komuś przyda się ta wiedza. ;)

  8. No to wiemy już coś więcej. Sonda i tak zamówiona więc ją wymienię. Kat pójdzie na drugi ogień. Nie lubię jeździć autem, które wiem, że nie do końca jest sprawne. Natomiast u mnie błędu kata nie ma. Jest błąd wolnego działania sondy (slow responce) albo błąd grzałki. Więc wydaje mi się, że wymiany wymaga więcej niż jedna część niestety.:( Subarak ma przejechane 280 tys km więc może już się coś dziać. Natomiast mam ogromny sentyment do tego auta i zamierzam je uratować i doprowadzić do pełnej sprawności (tym bardziej że jest bez rdzy). W przyszłości zamierzam to auto przekazać córce, która również jest zakochana w Subaru.:):yahoo:

    • Lajk 1
  9. Właśnie zamówiłem sonde Blue Print. :) Dlaczego sądzisz że to nie rozwiąże problemu? Masz jakieś pomysły co to jeszcze może być - co sprawdzić? Dzisiaj zrobiłem analizę spalin - efekt - na wolnych obrotach wszystko w porządku, ale przy 2000 - 3000 obr/min normy znacznie przekroczone. Diagnosta powiedział, że katalizator do wymiany. Pojechałem do dobrego tlumikarza no i oni twierdzą, że to jednak sonda i zalecają najpierw jej wymianę. Najlepsze, że każdy mówi co innego... I bądź tu mądry. Na serio tak ciężko to zdiagnozować? Mechanik mówi co innego, diagnosta co innego i tłumikarz też co innego. Pytanie co i jak zrobić żeby nie lądować się w niepotrzebne koszty?

  10. Niestety wymiana pierwszej sondy nic nie dała. Tzn. problem powrócił... Dziś znowu mrugał Cruise - po odczytaniu błąd P0139 Heated Oxygen sensor (HSO2) 2, bank 1 - slow response. 

    Wracam do punktu wyjścia. Niestety nie wiem jaki numer OEM ma sonda 2(za katalizatorem) - może ktoś ma takie dane? Udało mi się złapać logi sondy jak się zawiesiła. Widać wyraźnie na wykresie. Pierwsza pracuje a druga przez pewien czas nie. Pytanie jaka może być przyczyna? Katalizator? Elektryka? ECU? Auto znowu ma objaw, że po odpaleniu nie można odjechać - gaz wciśnięty a obroty spadają, ale też nie za każdym razem. Ech... Trzeba poszukać kogoś kto to ogarnie chyba... 

    Screenshot_20200923-214330.jpg

×
×
  • Dodaj nową pozycję...