Skocz do zawartości

raj

Użytkownik
  • Postów

    69
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez raj

  1. 15 godzin temu, ir3n3usz napisał(a):

     

    DOHC mogę zrobić bez wyciągania silnika w 2 dni jeśli luzy będą za małe, szlifuję na miejscu. Jeśli za duże czas wydłuża się, bo trzeba szukać szklanek. 2dni to czas, jeśli nie występują dodatkowe problemy.

    Jakie koszty usługi?

  2. W dniu 30.08.2012 o 12:10, pablonas napisał(a):

    Żadnych przeróbek :!:

    Ludzie. Po co poprawiać po Japończykach? Jak wyżej koledzy napisali regulacje trzeba wykonywać bardzo rzadko. Nie dajcie sobie wciskać kitów o konieczności jakichś magicznych przeróbek.

     

    Do kontroli nie trzeba wyciągać silnika, do regulacji (w DOHC) trzeba.

     

    Objawy braku luzów - telepanie silnikiem, gaśnięcie na zimno, nierówna kompresja.

    W moim Foresterze z 2006 bez turbo był wymieniany rozrząd w jednym warsztacie (nie ASO). Właściciel powiedział że reguluje zawory przy silnikach DOHC bez wyjmowania silnika. Koszt 1000-1200 PLN. Spytałem go z ciekawości bo mój forek to wersja 2.5 SOHC USA z LPG i z regulacją nie ma problemów. Zawsze robi to serwis Radom.

  3. Witam

    Forester 2006 USA. Chciałem dziś sprawdzić stan oleju i miałem problem z otworzeniem maski. Pierwszy raz mi się to zdarzyło. Dźwignia działała na pełnym zakresie ale nie było tego typowego dźwięku otwarcia zamka. Kilka razy przecisnąłem maskę w miejscu zamka i udało się otworzyć. Maski nie zamykałem. Auto tak zostało w garażu.

    Co jest przyczyną problemu? Ktoś miał taką sytuację? Co należy zrobić? WD-40 do mechanizmu zamka? 

    Z góry dziękuję za każdą podpowiedź.

     

    Pozdrawiam

  4. Witam

    Forester SG 2006 USA. Temperaturę regulujemy potencjometrem skokowym. Nie pamiętam, powiedzmy że jest podziałka 20 skoków. Zauważyłem że 19 skoków temperatura nie podnosi prawie wcale a po włączeniu, ostatniego 20 skoku grzeje na max. Nie mogę ustawić odpowiedniej temperatury. Jaka jest przyczyna?

     

    Dzięki za informację.

     

     

  5. Witam

    Forester II 2006 rok USA + LPG.

    Pogubiłem się. O ile dobrze pamiętam to po dłuższej trasie w upał, jak silnik był mocno rozgrzany, po wyłączeniu go przez jakiś czas działał wentylator i chłodził silnik. Teraz po wyłączeniu silnika wentylator również się wyłącza ale jak włączę stacyjkę na pierwszą pozycję to wentylator działa i chłodzi silnik.

    Jak powinno być prawidłowo? Po wyłączeniu silnika wentylator ma również się wyłączać? Tylko czemu włącza się na pierwszej pozycji stacyjki (bez uruchamiania silnika) i chłodzi silnik?

     

    z góry dzięki za podpowiedzi

  6. 10 godzin temu, ozarek napisał:

    szczerze mówiąc to już prawie pora na drugą wymianę, a Ty o pierwszą pytasz ;)

    Nie o pierwszą, o drugą. Forestera kupiłem przy przebiegu ok 204 000 km (do tego przebiegu nie miał "robionego" rozrządu,). Od razu "zrobiłem" rozrząd i wiele wiele wiele innych rzeczy. Do dziś przejechałem prawie 90 000 km i minęło 8 lat.

  7. Witam

    Nie mogę odszukać tematu na forum i dlatego pytam. Forester SG USA 2.5 automat 2006 r (bez turbo) + LPG. Od ostatniej wymiany rozrządu przejechałem 87.500 km, ale w czerwcu minęło 8 lat. Czy już wymieniać rozrząd? Drugie pytanie: w wersji USA wymiana rozrządu co 100 tyś km czy 100 tyś mil? Różne informacje są w sieci.

     

    Z góry dziękuję za odpowiedź

     

    Pozdrawiam

     

  8. W dniu 19.09.2017 o 20:02, Daniel2.0 napisał:

    Właśnie wymieniłem te żaróweczki. W SG po lifcie faktycznie nie jest to łatwe ale uporałem się w parę minut. Nie potrzebowałem żadnych specjalistycznych narzędzi. Dodatkowo trochę przepolerowałem pastą ten nalot na reflektorach w miejscu świateł postojowych. Często widziałem to w innych Forkach a jestem zaskoczony jak łatwo to zeszło. Jednak nie wiem czemu u mnie jedna postojówka i tak świeci bardziej na żółto. Przyglądałem się i nie widzę żeby odbłyśnik był zniszczony. Być może cały reflektor był zmieniany... Mimo wszystko warto było zważywszy na koszt - 2 zł. :D

    20170919_170715.jpg

    20170919_171829.jpg

     

  9. Witam

     

    Zauważyłem problem z szyberdachem. Pamiętam że po wciśnięciu na dwie sekundy i puszczeniu klawisza otwierania, szyberdach uchylał się w dwóch pozycjach. Pierwsza pozycja to jakieś 20 cm, w drugiej uchylał się całkowicie. Tak samo było z zamykaniem. Teraz przy otwieraniu, muszę trzymać klawisz cały czas. Przy zamykaniu jest jeszcze gorzej. Żeby zamknąć szyberdach muszę cały czas trzymać wciśnięty klawisz. Okno zamyka się tylko jakieś 20 cm i staje w miejscu. Żeby zamknąć dalej muszę wciskać klawisz, okno "jedzie" kolejne 20 cm i stop. Znów powtarzam czynność aż do zamknięcia. 

    Ktoś z Was miał taki lub podobny problem? Jaki był koszt naprawy?

    Z góry dziękuję za info.

     

    Pozdrawiam

  10. W dniu 23.07.2018 o 22:00, dr.elich napisał:

    Wycieków lepiej szukać metodą płyn do naczyń plus woda i pianą pokrywać łączenia.
    Jaki to dokładnie reduktor?

    BRC Genius mb 1500.

    W dniu 24.07.2018 o 22:18, Michał Guz napisał:

    Oby przejechał drugie tyle na tym gazie :)

    Odebrałem auto od gazownika. Regeneracja reduktora, regulacja instalacji i wymiana dwóch przewodów gumowych, koszt 220 PLN. Pali na dotyk i mam wrażenie że do forestera gazownik założył turbinę. 

    Pozdrawiam

    • Super! 1
  11. 21 godzin temu, dr.elich napisał:

    Wycieków lepiej szukać metodą płyn do naczyń plus woda i pianą pokrywać łączenia.
    Jaki to dokładnie reduktor?

    Nie mam pojęcia jaki to reduktor. Sam nie będę szukał wycieków. W czwartek zostawiam auto na pół dnia u gazownika. Z ciekawości spytam jaką mam instalację, reduktor, wtryski.

    W dniu 23.07.2018 o 18:14, Michał Guz napisał:

    Przy okazji sprawdź czy wtryski nie wymagają kalibracji, wymień przewody gumowe na nowe bo po takim kilometrażu może Ci się rozszczelnić niedługo i sprawdź wszystkie cybanty czy trzymają gaz. Najłatwiej to nosem, bo gaz LPG podobnie śmierdzi jak gaz do kuchenek.

    Dzięki. Powiem gazownikowi o przebiegu na LPG, zasugeruję sprawdzenie wtrysków (kalibracja), sprawdzenie szczelności lub wymianę przewodów,

    • Super! 1
  12. W dniu 15.07.2018 o 19:59, Michał Guz napisał:

    Sprawdź szczelności instalacji lpg za reduktorem. 

    Dzięki za radę. Reduktor do regeneracji. Koszt 200 PLN. Miał prawo "odmówić" prawidłowej pracy. Auto na tej instalacji LPG przejechało ok. 200 000 km.

  13. Witam

    Forester 2006 USA, automat, silnik SOHC, bez turbo, instalacja BRC. Po nagrzaniu silnika muszę "zakręcić" kilka razy żeby auto odpaliło. Nie ma problemu z odpalanie gdy silnik jest zimny. W zimę auto może stać nie odpalane nawet 2 tygodnie i pali na dotyk. Po nagrzaniu, problem. 

    Czy ktoś z Was ma podobny problem, lub wie jaka może być przyczyna takiego uruchamiania silnika? Na samej benzynie problemu nie ma.

     

    Z góry dziękuję za odpowiedź

  14. Witam

    Forester 2006 USA, automat, silnik SOHC, bez turbo, instalacja BRC. Po nagrzaniu silnika muszę "zakręcić" kilka razy żeby auto odpaliło. Nie ma problemu z odpalanie gdy silnik jest zimny. W zimę auto może stać nie odpalane nawet 2 tygodnie i pali na dotyk. Po nagrzaniu, problem. 

    Czy ktoś z Was ma podobny problem, lub wie jaka może być przyczyna takiego uruchamiania silnika? Na samej benzynie problemu nie ma.

     

    Z góry dziękuję za odpowiedź

  15. Witam

    Forester 2006 USA. Tylny błotnik, rant nad kołem jest już prawie przerdziewiały. Lakiernik ma zamiar wyciąć kawałek błotnika i wstawić reperaturkę. Zauważyłem że nadkola z przodu są zabezpieczone plastikową osłoną. Z tyłu niestety nie. Są natomiast w tylnym błotniku 3 otwory - tak jak w przednim błotniku - do montażu takich osłon.

    Czy przy tylnych nadkolach były montowane takie plastikowe osłony?

    Można takie plastiki dokupić?

    W załączeniu dwa zdjęcia. Przednie nadkole zabezpieczone plastikową osłoną. Tylny błotnik bez osłon z widocznymi otworami do montażu takich plastików.

    Z góry dziękuję za odpowiedź

     

    Pozdrawiam

     

    Osłona nadkola przód.jpg

    Brak osłony nadkola tył.jpg

  16. Witam

    Forester 2006 r USA automat + LPG. Od 2012 roku przejechałem ok 75 000 km. Do tej pory nie wymieniałem przewodów zapłonowych. Nie wiem ile km "zrobił" na nich poprzedni właściciel. Wyczytałem że przy LPG trzeba je wymieniać. W 2014 r (35 000 km temu) w serwisie w Radomiu robiona była UPG i wymienione świece. Wymienia się takie przewody? Jeśli tak to średnio co ile km? Jakie polecacie?

     

    Z góry dzięki za info

     

    Pozdrawiam

  17. Witam

    Forester 2006 r automat USA 2.5 (bez turbo) + LPG. Pierwsze przymrozki i akumulator daje niepokojące oznaki. Kilka dni stał w garażu bez jazdy. Dziś rano słabiutko zakręcił dwa razy i musiał być ładowany. W maju będzie miał 8 lat. Nie mogę w sieci znaleźć takiego akumulatora jak mam obecnie: Panasonic 60 Ah, A Class, prawy +, prąd rozruchowy 550 A (chyba 550 A bo część symbolu jest pod klamrą).

    Jakiej marki akumulator polecacie, żeby był żywotny tak długo jak ten Panasonic?  

     

    (w załączeniu foto starego akumulatora)

     

    Z góry d5a53c90d0fe0c_Panasonic60AhAClass.thumb.jpg.7f937310992cfc5a4538e53e3d683da9.jpgziękuję za porady

     

  18. Witam

    Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi i porady. Właśnie odebrałem Forestera z warsztatu. Wystarczyło wymienić przednie tuleje tylnych wahaczy wzdłużnych i po problemie. Auto prowadzi się normalnie. Amortyzatory przy przebiegu 270.000 km ok. Sprawność - wg urządzeń na stacji diagnostycznej - między 77 a 81 %. 

     

    Pozdrawiam

  19. Witam

    Forester 2006 automat USA bez turbo. Przebieg 270 000 km. Od jakiegoś czasu mam wrażenie że auto przy wolnej jeździe mnie nie "słucha". Po wyjściu z zakrętu przy małej prędkości mam uczucie że jestem na delikatnie rozbujanej łódce. Przy wolnej jeździe prosto po nierównej nawierzchni/asfalcie auto jakby minimalnie ucieka na boki. Muszę kontrować kierownicą. Te objawy są minimalne ale wcześniej tego nie było. Użytkuję tego Forestera 5 i pół roku. Byłem u mechanika, diagnosty który co roku wykonuje przegląd techniczny auta. Diagnosta wjechał na te wszystkie urządzenia do sprawdzenia zawieszenie auta i stwierdził że wszystko jest ok. Nie ma luzów na kierownicy. Sprawdzałem na postoju przy włączonym silniku. Koła reagują na najmniejszy ruch kierownicą. 270 000 km przebiegu i nigdy nie wymieniałem żadnych elementów układu kierowniczego. Co sprawdzić? Na co diagnosta/mechanik ma zwrócić uwagę?

    Proszę o rady i z góry dziękuję za wskazówki, porady.

     

    Pozdrawiam

  20. Dzięki!!! 100% trafność w diagnozie. Drugi dzień przykręcony kranik i brak białej chmurki. Podjadę do znajomego "gazownika" żeby ustawił zalecaną dawkę lubryfikatora. 

     

    Pozdrawiam

  21. Mam lubryfikator. W maju minęło 5 lat jak jeżdżę tym Foresterem z LPG, choć ostatnio coś bardzo szybko pojemnik na lubryfikator zrobił się pusty. Może za duże dawki tego płynu zużywa się. Jest możliwość regulacji dawek "tego szajsu"?

    Dzięki za odpowiedź, Spróbuję.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...