Skocz do zawartości

Drgania i skaczące obroty w 2.0d


Sidzey

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowym posiadaczem imprezy gh 2008 boxer 2.0d. zauważyłem ze gdy odpalam samochód raz na jakiś czas silnik zwiększa lekko swoje obroty, ale jest to zauważalne. ma także dość spore drgania które czuć w aucie i widać po podniesieniu maski.

Mam także drgania samochodu przy hamowaniu przy dużej prędkości ale najprawdopodobniej jest to przez słaba tarcze.

Czy te silniki tak maja?

I może ktoś z was orientuje się ile kosztuje sprawdzenie stanu technicznego w ASO? 

Z góry dziękuję i pozdrawiam! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że gdy odpalasz samochód - czyli masz te objawy na zimno np. zaraz po porannym zapaleniu, czy jak silnik się rozgrzeje?

Jeśli w tym drugim przypadku, to prawdopodobnie jest to procedura kalibracji wtryskiwaczy, która odbywa się automatycznie co pewien czas. Jeśli przerwiesz procedurę (wciśniesz gaz albo sprzęgło), to przy kolejnej okazji komputer spróbuje jeszcze raz i tak do skutku - czyli do zakończenia procedury. Tu jest film z kalibracją https://www.youtube.com/watch?v=QtPV6sCKEps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie kalibracji czuć większe wibracje niż przy normalnej pracy - charakterystyka wibracji zmienia się w czasie procesu kalibracji. Czy twoje objawy przypominają te z filmu?

Kalibracja jest normalnym zjawiskiem w tym silniku i nie ma się czym przejmować - jeśli odbywa się raz na powiedzmy około 1000 km. Jeśli zdarza się dużo częściej to może oznaczać że masz brudne wtryskiwacze albo po prostu nie pozwalasz aby procedura dobiegła do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie mierzyłem ale moim zdaniem pełna kalibracja nie trwa dłużej niż 2, góra 3 minuty potem silnik zaczyna normalnie (równo i bez wibracji) pracować. Jeśli procedura się powtarza przy kolejnym odpaleniu, to oznacza, że z jakiegoś powodu nie zakończyła się sukcesem.

Sugeruję podjechać do ASO, sprawdzić korekty wtryskiwaczy. Jeśli odbiegają od normy trzeba je wyczyścić za pomocą chemii (ASO ma odpowiedni sprzęt i preparaty). Po czyszczeniu robi się jeszcze kalibrację z poziomu komputera diagnostycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...