Skocz do zawartości

Justy 1.0 (1991) temperatura


ballpilk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Kilka dni temu kupiłem moje pierwsze subaru. Jest to Justy 1.0 z 1991r .

W moim egzemplarzu po jakichś 10 minutach jazdy wskaźnik temperatury niemal nie rusza się z miejsca, tzn. podnosi się z poniżej "c" aż do "c" i na tym koniec.

Czy to normalne? jeśli nie to ja podejrzewam zaśniedziały styk od czujnika temperatury.

I tu moje pytanie, gdzie on jest? bo jak dotąd nie udało mi się go odszukać.

Podejrzewam tak dlatego, że występował podobny problem z czujką, ciśnienia oleju, i wyczyszczenie pomogło (daj Boże teraz też pomoże). Dodam jeszcze że ogrzewanie działa, nie jest powalająco sprawne, ale działa.

Pozdrawiam

//

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dziękuję bardzo. Chciałbym jeszcze wrócić do kwestii "gdzie to jest?", tzn gdzie znajdę ten czujnik? bo patrzę na ten silnik i patrzę i wypatrzyć go nie mogę.

Pozdrawiam

 

 

....

 

 

Po długich mękach... znalazłem.

dla potomności: powiem ze jest po prawej stronie kolektora wlotowego, pod pompą wodną. Aby się doń dobrać należy czule objąć swój silnik prawą ręką (od prawej strony jak można się domyślić), pod kablami i próbować wymacać jakieś kabelki pod pompą wodną, bo zobaczenie samego czujnika jest chyba niemożliwe. Po wymacaniu kabelków, i odłączeniu wtyczki, jeśli ma ona układ styków w kształcie litery T ( |- ) , to odnieśliśmy sukces.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...