Skocz do zawartości

Pomoc prawna z Wrocławia


macias

Rekomendowane odpowiedzi

Temat nie jest taki prosty, bo gmina nie ma takiego obowiązku ale powinna w miarę swoich możliwości finansowych. Ogólnie mam te same problemy w pracy bo robię rozbudowę ale sieci ciepłowniczych. Tutaj sytuacja jest podobno. Pytania jakie są plany rozwoju sieci w twoim rejonie ? Mają jakiś plan ? Mają budzet na sieci ? To bardzo ważne informację. Poproś w gminie o plan inwestycji na kolejne lata, może tam jest rejon w którym masz działkę. Możesz też próbować się dogadać na współfinansowanie przyłącza, nawet wykonać go samemu jak sie dogadzasz że gmina od ciebie to przyłącze odkupi. 

Jest kilka rozwiązań, ale potrzebne są podstawowe informacje - jak pllan gminy, rozwój sieci, gdzie inwestycje. Jak sobie to ustalisz to może się okazać że gmina w twoim rejonie coś planuje ale np za 2 lata, wiec możesz robić za swoją kasę a oni to potem odkupią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wysłuchałem mądrzejszych ludzi i wyczytałem w internatach w obowiązkach gminy jest wpisane zapewnienie dostępu do wody.

Tak samo jak zapewnienie bezpieczeństwa przeciw pożarowego.

Można to zrobić na swój koszt i wystapić do gminy o zwrot poniesionych kosztów.

Oczywiście nie robią tego chętnie i prawdopodobnie skończy się to sądem.

I dlatego poszukuję pomocy prawnej, żeby dowiedzieć się czy mam szanse na wygraną.

Tu mam jakieś artykuły z internetu

http://www.wykonawca.pl/eprawnik/czytaj/Ty_budujesz_wodociag__gmina_placi,0752868001288257825.html

http://samorzad.infor.pl/temat_dnia/387168,2,Ochrona-przeciwpozarowa-w-gminie-i-powiecie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...