Skocz do zawartości

Błąd PO171


Igoolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam  szanowne towarzystwo.
Pacjentka to impreza 2005 r hawk 118 kW

Dzisiaj jadąc musiałem depnąć i po chwili pojawił się chekengine.
Więc w domu podłączyłem FreeSSM do autka i wyskoczył błąd PO171. No niby błąd tylko za cholerę nie jestem wstanie go wykasować za pomocą FreeSSM, więc znaczy się że chyba padł jakiś czujnik. Nie wiem czy dobrze kombinuje ale wydaje mi się żę jakiś od podciśnienia.
Sonda pracuje i pokazuje w miarę OK
Czujnik podciśnienia przy przepustnicy pracuje.
Przepływomierz ? hmm - autko przyspiesza, nie szarpie, odczyty na programie są płynne.

Zastanawia mnie jeden czujnik zlokalizowany obok alternatora na kolektorze dolotowym, ma chyba 3 rurki albo dwie i po odłączeniu wtyczki program nie wykrył nowego błędu po za PO171 - CAŁY CZAS :-(

Jakiś sugestie, pomysły, doświadczenia w przerabianiu tego tematu ?

p.s.
Na FreeSSM pozycja Ciśnienie atmosferyczne - stoi na wartości 100 - jest czujnik ciśnienia atmosferycznego ???!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest przepławka, przy przepustnicy jest MAP i jeszcze jedn czujnik podciśnienia na kolektorze dolotowym obok alternatora.

Przepławka działa, MAP też ale ten drugi po odpięciu komputer nie wyrzucił nowego błędu tylko ciągle PO0171 :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no jest :-(


Sonda działa, wskazania są ok (spr. na 2 programach)


Dzień doberek

 

Na noc odłączyłem aku, rano zszedłem do autka, podłączyłem aku, podpiołem komputer ( NIE ODPALAJĄC SAMOCHODU) i co pokazuje FreeSSM - błąd PO171

 

Zgłupiałem i  nie wiem co teraz robić, oczywiście po za wizytą w ASO albo bajeczna albo w józku :-(


Przychodzi mi do głowy, że może być kabel komputer-OBD II walnięty bo tylko odczytuje. Próbowałem na FreeSSM zmienić obroty i kicha. Czyli tylko odbiera sygnał.

 

Ktoś z Was miał podobny przypadek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...