Skocz do zawartości

Subaru Legacy III - podłączenie nowego radia.


Aleksandra Zalech

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem. Po zakupie nowego radia i odłączeniu fabrycznego narodził się problem. Wtyczki nie są takie same. Tej załączonej do radia nie mogę podłączyć zamiast starej, ponieważ nie ma możliwości odczepienia jej. Czy jest jakiś sposób żeby to zrobić?

Zdjęcia wtyczki oryginalnej i zdjęcie wtyczki z radia w załączniku.

post-23006-0-47510500-1440330495_thumb.jpg

post-23006-0-69020000-1440330499_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli radio jest ze sklepu to pewnie masz tam kabel...

Btw. Co to za radio ... Może trochę więcej info. Ale chyba nawet tego Ci się nie chciało zrobić.

A lornety nie istnieją...

Każdą przejściówkę można spokojnie dostać - a każdy producent ma własny format kostki najczęściej do której wpina się końcówkę z ISO.

Kolejna kwestia to adapter SUBARU-ISO. I tyle...

Aż tak trudne.

 

Przepraszam... dopiero teraz zauważyłem że jesteś kobietą ... Bez żadnej ujmy - miejmy świadomość że płeć piękna dość rzadko uzdolniona bywa technicznie do tego stopnia .

Podaj proszę markę radia , i czy masz jakiś kabelek w kartonie z radiem... - to coś zaradzimy :D

Edytowane przez gucio1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego koleżanko nie zamieniasz...

możesz cyknąć fotę tego kabla dorzuconego do radia ?

Bo wpinasz ten kabel w radio który do niego dostałaś ( i on sam oczywiście pod subaru pasować nie będzie... do tego musisz dokupić złącze subaru-iso )

 

Btw. ile dałaś za radio tak z ciekawości. Jeżeli można wiedzieć...


wrzuć zdjęcie tego kabla który dostałaś do radia

Był 1 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I cisza.... LOL :D

a co ty taki niecierpliwy? :D może próbuje podłączyć bez przejściówki to trochę trwa trzeba się trochę naciąć i posklejać potem to wszystko :D

Edytowane przez ursusraketa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:biglol: żebyś się nie zdziwił że twoja miłość ma wąsy i nie mówię o kobiecie z brodą . wiesz jak jest ale jeśli lubisz chłopców to bd miał nowe subaru i fajne radio ale bd musiał se je podłączyć najpierw  ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ty taki niecierpliwy? :D może próbuje podłączyć bez przejściówki to trochę trwa trzeba się trochę naciąć i posklejać potem to wszystko :D

 

 

 

Rzeczywiście było tak, że kabelki zostały pocięte, nie przeze mnie. Przyjechał spec zwany tatą. I jest teraz taki problem, że pociął kabelki i posklejał ale coś źle zostało podłączone mimo, że próbował na kilka różnych sposobów. I tak jakby nie było zasilania. Więc prawdopodobnie czeka mnie kupno i przejściówki i kala nowego jeżeli nie znajdę co źle mógł podłączyć. 

Może tu też pomożecie? ;)

Więc to jest tak, że rozpisałam tacie który kabelek jest od czego. Oraz połączyliśmy to z oznaczeniami z instrukcji nowego radia. Ale coś jest nie tak. I mój spec nie wie co.

 

 

subaru.gif

1 +12 V podtrzymanie

2 głośnik RL+

3 głośnik RR+

4 głośnik FL+

5 głośnik FR+

6 podświetlenie

7 sterowanie anteny

 8 głośnik RL-

9 głośnik RR-

10 masa

11 +12 V zasilanie

12 głośnik FL-

13 głośnik FR-

 

Instrukcja radia

Strona 28

http://www.lechpol.eu/sites/default/files/produkty/km0103/manual-km0103.pdf

Edytowane przez Kitkatsmeow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwórz maskę i zobaczysz akumulator pod plus podłącz 1 i 11 razem, pod minus podłącz 10 jeśli nie działa to znaczy że albo instrukcja jest zła, albo radio nie działa. W radiu powinien być bezpiecznik może jest przepalony. Na kablach tęż mogą być bezpieczniki ale nie muszą . Po podłączeniu w ten sposób radio powinno się podświetlić.Więc żółty i czerwony do plusa a czarny do minusa.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może napisze jak miałam to podłączone. Bo może coś jeszcze jest źle prócz tego.

1-żółty
2-zielony

3-fioletowy

4-biały

5-szary

6- nic

7- nic

8- zielono-czarny

9- fioletowo-czarny

10-czarny

11-czerwony

12-biało-czarny

13-szaro-czarny

tak rozpisał sb mój spec

potem było zmienione w ten sposób, tu już ja rozpisywałam, ponieważ numerki na kostce i na schemacie mi się nie zgadzały. tam gdzie 1 ja miałam 6.
1- nic

2- szary

3- biały

4- fioletowy

5- zielony

6- czerwony

7- nic

8- szaro-czarny

9- biało-czarny

10- czarny

11- żółty

12- fioletowo-czarny

13- zielono-czarny

I oczywiście dziękuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony kabel to zasilanie, a żółty to podtrzymanie oczywiscie w radiu.Czy radio  się włączyło ale nie grało , czy było całkowicie martwe? Podłącz tak jak ci napisałem czyli czerwony i żółty do plusa a czarny do minusa bezpośrednio pod akumulator i bd wiadomo czy się włącza .Na samym radiu jest jakaś instrukcja?W instrukcji widać że żółty kabel ma bezpiecznik,czy on jest cały?

http://ae64.com/Forester-pinout.htm

Tu masz opisane kolory kabli w subaru.I teraz powiedz mi dokładnie z czym jest problem bo teraz niewiem czy w kolorach kabli radia czy instalacji subaru?

Edytowane przez ursusraketa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...