Skocz do zawartości

p0340


bartek1989

Rekomendowane odpowiedzi

Borykam się z błędem p0340 (camshaft position sensor a circuit)

w praktyce to wygląda tak, że po odpaleniu na ssaniu przez parę sekund falują mi obroty. Na rozgrzanym silniku po usunięciu checka jest wszystko okej do momentu kiedy samochód nie postoi koło godziny.

Pierwsze co zrobiłem to kupiłem przez forum używany czujnik oczywiście nic nie dało. Podjechałem do elektryka na szybkiego wymienił mi piny w kostce (niby w boxerze potrafią sie "wybić") przez chwilę myślałem że wszytko okej do puki samochód nie postał parę godzin.

Telefonicznie stwierdził, że elektrycznie prawdopodobnie jest wszystko okej bo czujnik działa, jeśli by nie działał to samochód wogole by nie odpalił. Zasugerował by sprawdzić rozrząd bo prawdopodobnie usterka jest mechaniczna.  Miał podobny przypadek i okazało się, że znaki na rozrządzie się zgadzały ale było źle obsadzone kółko na wałku ale w subaru tego się źle założyć nie da bo pasuje tylko w jednym miejscu.

Mówił mi że prawdopodobnie na  zimnym przez chwilę faluje bo "dostosowuje" się do warunków a na rozgrzanym jest okej bo pamięta ustawienia.

Miał już ktoś podobny przypadek?


żadna mądra głowa nic nie podpowie? :P

auto bez czujnika w ogóle nie odpala, z ciekawości podpiąłem stary czujnik (nowy został w silniku) auto odpaliło tylko skacze jak wibrator :D

Czyli tak jakby czujnik działa. Auto pracuje normalnie, przyśpiesza elegancko tylko czemu wyrzuca ten check :angry:

rozrząd ustawiony wg znaków na obudowie i pokrywają elegancko, przy przesunięciu nawet o ząbek by sporo uciekało od znaków. 

Jak z mocą w subaru przy źle ustawionym rozrządzie o ząbek? mocno odczuwalna jest nie prawidłowa praca silnika?

Edytowane przez bartek1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...