Skocz do zawartości

Aktywny dyfer w STI


rzymu

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wiecie gdzie mozna znalezc na necie dokladny opis aktywnego dyfra w STI. Tzn. rozklad mocy na poszczegolnych ustawieniach i porady w jakim momecie jakich uzywac? Oczywiscie z grubsza wiem o co w tym biega ale zawsze warto poczytac rady innych. Szukalem na tym forum ale chyba nic o dyfrach w sti nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The improvements also allowed Subaru's engineers to change the standard torque split from 35-to-65 front-to-rear to 41-to-59 and give the DCCD system a greater range of torque distribution.

 

Byl jeszcze kiedys w GT artykul o tym, jak go znajde to zrobie skana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie gdzie mozna znalezc na necie dokladny opis aktywnego dyfra w STI. Tzn. rozklad mocy na poszczegolnych ustawieniach i porady w jakim momecie jakich uzywac? Oczywiscie z grubsza wiem o co w tym biega ale zawsze warto poczytac rady innych. Szukalem na tym forum ale chyba nic o dyfrach w sti nie bylo.

 

W europejskiej instrukcji do samochodu jest cały rozdział na temat DCCD-A. Przejrzyj swoją, też powinno to być dokładnie opisane.

 

Nota bene przypomniałem sobie niedawno, że wciąż jej nie mam (z samochodem dostałem instrukcję do MY '03 - '05, bo do MY'06 jesszcze nie było polskiej wersji), napisałem do SIP-u maila w piątek późnym popołudniem i...

 

...już wczoraj w skrzynce leżała koperta z instrukcją :shock:. Czyli nie jest z poziomem obsługi klienta przez SIP tak źle, jak niektórzy piszą :twisted:.

 

Notab bene 2: w tej właśnie instrukcji, na samym początku rozdziału o DCCD-A, jest fajna przestroga dla upalaczy - tłustym drukiem i tej treści: "Zbytnia pewność siebie wynikająca ze świadomości, że pojazd jest wyposażony w samoblokujący mechanizm różnicowy centralny i osi tylnej może prowadzić do popełnienia błedu, a w konsekwencji do poważnego wypadku" :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...