Skocz do zawartości

Justyna III - problem z trytaniem :)


fanqbek

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam bardziej doświadczonych ujeżdżaczy Subarynek. Zakupiłem u zachodnich sąsiadów Justynkę g3x 4wd z silnikiem 1.3 końcówa 2003. Kupowałem autko uszkodzone, stojące w zakładzie mechanicznym. Justycha miała wyjętą skrzynię - chłopaki założyły skrzynię i powiedzieli że bez problemu 500km do domu zrobię. Faktycznie dojechałem :)

W czym zatem  problem;

Justynka wydaje dzwięk podobny do gania na tarce (zaleźne od obrotów- przy jedynce najgłośniejsze , bieg 2 - cichsze ale upierdliwe, przy trójce ciszej.... przy 5-tce -bez gwałtownego duszenia w gaz - praktycznie niesłyszalne.  Co to może być?!

Gościu od którego kupowałem przyniósł mi w pudełku rozmontowaną i uszkodzoną przekładnię główną  tylnej osi - tak że autko obecnie ma napęd na jedną oś. 

Proszę o pomoc w stwierdzeniu usterki. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam ten sam problem. Niestety twoja skrzynia kwalifikuje się do remontu/wymiany. Ja szukam drugiej, bo moja po rozłożeniu okazała się już nie do naprawienia. Skrzynie w tych samochodach są chyba z papieru...  Ale czego się można spodziewać po suzuki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wymiana kompletu łożysk w skrzyni Justychy. Skrzynia w stanie b.dobrym. 2 łożyska wyjechane 

 Wyszło 1100 PLN - i po problemie.

Słyszę jeszcze delikatne szmery w chwili naciskania sprzęgła - moja wina -bo wymieniłem wszystko w skrzyni a zapomniałem o łożyskach przy sprzęgle. Nie jest to jednak pilny problem -generalnie trzeba się mocno wsłuchać -żeby usłyszeć. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...