Skocz do zawartości

Total Quartz Ineo ECS 5W30


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie brzmi : czy do Forestera 2.0D z roku 2010 można zalać olej o nazwie jak w tytule? To jest olej klasy C2.Zadaje to pytanie ponieważ mam pewien problem.Od nowości Co jakiś czas wyrzuca olej spod uszczelki filtra oleju. Przychodzi mi do głowy taka myśl, ze w oleju jest za dużo sadzy , która (sadza) przekroczy ilość która może się rozpuścić w oleju to blokuje ów filtr. Zastanawiałem się nad powodem tej ilości sadzy.Samochód jest dynamiczny , nie muli.Wydaje się że wtryskiwacze sa ok.Zacząłem więc zwalać wine na olej. Wiem ,że silnik jest konstruowany pod konkretne HTHS( dla 150 st. Celsjusza) oleju.Jesli damy za wyskokie to w spalaniu pojawi się za dużo sadzy.Wydaje mi się ,że z tego powodu serwisy stosują castrola longlife 3 który ma niską temp. zapłony: ASTM D93: 202 st Celsjusza.Ułatwia to spalanie nadmiaru oleju nad pierścieniami z powodu za wysokiego HTHS Dlatego zacząłem się zastanawiać nad zmianą oleju na C2 gdzie HTHS jest niższy.Raz już to testowałem.Był to SELENIA WR PURE ENERGY 5W30.ALe miała chyba za niską lepkość i strasznie stukały zawory. Kiedyś jeździłem Peugeotem 407 SW 20.HDI 136KM i miałem zalanego najpierw Totala quartz 9000 5W 40 a później serwis przeszedł na Ineo 5 w30.Muszę swwierdzić iż myślałem ,że jeśli z 40 przejdą na 30 to będzie katastrofa.Owszem stuki na zaworach były ale dało się jeździć choć wtedy przeszedłem z powrotem na 40. Teraz jest trochę inna sytuacja przechodzę tylko z ACEA C3 na C2 i to na INEO ECS .Selenia nie dała rady ale INEO może jest inne od Selenii.Sam już nie wiem.Pomocy

Edytowane przez 1leszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...