Skocz do zawartości

wymiana skrzyni biegów legacy 1 gen-Kompatybilność przełożeń


Bartek Kobielski Herman

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich, dziś miałem dziwna sytuacje na drodze. Podczas spokojnej jazdy wyrwało mi rozrusznik ze skrzyni razem z kawałkiem korpusu skrzyni biegów.

Jest to model 2.2 z reduktorem, manual. Znalazłem tanią skrzynie z takiego samego modelu ale sedana czyli bez reduktora. Pytanie czy to zadziała z moim dyfrem? Gdzieś wyczytałem, że to wszystko ma różne przełożenia i musi się zgadzać z dyfrem tylnim.

Czy ktoś jest wstanie mi powiedzieć coś mądrego na ten temat lub ma w okolicach Olsztyna skrzynie z reduktorem do 2.2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na dyfrze powinieneś miec naklejkę z przełożeniem, przynajmniej moje 3 dyfry taką mają. Odczytaj i postaraj się dowiedzieć jaki dyfer był ze skrzynią z sedana. Pytanie czy chcesz rezygnować z reduktora??? W Gdańsku na szrocie leży legacy kombi 2.2, więc skrzynia z reduktorem.

jak by co wal na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety musiałem ja wymienić razem z rozrusznikiem. Nie mialem gumki zabezpieczajcej do okoła łapy wyciskającej łożysko oporowe i nakrętka tam wpadła, trafiła na koło zębate od rozrusznika i go wyrwało. Także części już są nowe i lata aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...