Skocz do zawartości

Szkolenie na pilota smiglowca PPL(h)


jathek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przymierzam sie do zrobienia licencji na smiglowce. Moze ktos z forumowiczow na takowa? Szukam jakichkolwiek informacji na roznych forach ale malo chyba popularne to jest :)

Moze ktos ma doswiadczenie z osrodkami w PL co szkola i chcialby sie podzielic :)

Z gory dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mój przyszły szwagier jest teraz w Chicago i robi licencje. Wraca za 2 tygodnie to porozmawiam z nim i myślę że na luzie spotka się z Tobą. Mieszka w Wawie więc masz blisko. Kilka miesięcy temu był w Californi na miesiąc pierwszy raz i powiem Ci tylko tyle że wyszło go ze wszystkim 3x taniej niż w PL. Ogólnie tak jak rozmawialiśmy to nie jest takie proste, trzeba duuuużo mieć nalotu. On akurat chcę latać w pogotowiu, nie wiem jakie są różnice. Przypomnij mi za 2 tyg to Was ustawię, pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. O tym nalocie to wiem. Do turystycznej trzeba miec 45h a do zawodowej chyba 180. A do naszego LPRu to min 1000h plus inne dodatki do licencji.

Przypomne sie za 2 tyg. szczegolnie ze bralem pod uwage pare szkol w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche nie w temacie ale kiedys chcialem zrobic kurs szybowcowy z jakas tam licencja i jedyna rade jaka dostalem od w sumie dobrego i doswiadczonego kolegi to zeby pojechac do stanow i tam wszystko zrobic, bedzie taniej, szybciej i przyjemniej. co prawda szybowce to nie helikoptery ale polska rzeczywistosc raczej taka sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...