Skocz do zawartości

Śmiech'u znok sie nie zno kasi łolej je nojlepsy


smiechu

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się z uprzejmą prośbą do Sz. Dyrekcji o fachową poradę w sprawie oleju do mojego silnika. Co prawda zadałem już to pytanie w topiku pt: "Bierze Olej?" ale nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi co do rodzaju zalecanego przez SIP oleju do mojego boxerka.

Subaru generalnie nie zaleca olejów 0W...

Forumowicze powymieniali różnej maści producentów i rodzaje olejów na których jeżdżą, ale dalej jestem głupi i nie wiem co mam wlać, a powinienem już wymienić :cry:

Przypomnę tylko, że przemieszczam się Subaru Legacy Sedan '94 (nowsza wersja - ta okrągła, nie kanciasta) z silnikiem 2212cm3 i niestety instrukcji do niego nie posiadam (może tam by cosik było o tym oleju).

Przez ostatnie 2 lata lałem Mobil 1 0W40 (co 15tys. km) i w te wakacje przy ostrzejszej jeździe troszeczke go ubywało (koło 250ml na 5000km). Zastanawiam się czy to wina wbudowanej CEGŁY w mojej prawej stopie, czy wieku auta, a może wypadałoby właśnie zmienić olej na inny (na jaki) :?:

 

Dodam jeszcze, że auto ma w tej chwili przebieg 112500km, jeśli ma to jakieś znaczenie.

 

Z góry dziękuje za pomoc

Śmiech'u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Mobil 10W40 jest jak najbardziej O.K.

Minimalny ubytek jest raczej istotnie sprawą wspomnianej cegły, a nie oleju.

Uzupełniająca (jeżeli okaże się potrzebna :wink: ) odpowiedź nastąpi z działu technicznego (te różne dziwaczne normy, które olej powinien spełniać, i w 99% przypadków spełnia).

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Sz. Dyrekcje zawsze można liczyć 8)

Bardzo dziękuję za dobrą radę

 

P.S.

możliwe, że w połowie listopada zawitam w Grodzie Kraka, czy będzie można liczyć na organoleptyczne oglądnięcie nowego Legacy i/lub ewentualną krótką jazdę próbną?

 

Zobowiązany i wdzięczny za pomoc Śmiech'u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

W związku z targami w Warszawie (05-09.11) oraz następującymi w tydzień później (15-16.11) dniami otwartymi u naszych stołecznych partnerów Legacy wybierają się na wycieczkę zakładową do stolicy.

W Krakowie pozostanie jedynie limuzyna 3.0 H6 (poza 05.11 i 14-16.11).

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z targami w Warszawie (05-09.11) oraz następującymi w tydzień później (15-16.11) dniami otwartymi u naszych stołecznych partnerów Legacy wybierają się na wycieczkę zakładową do stolicy.

 

WOW 8) , czy to znaczy, że w podanych terminach taki zwykły zjadacz chleba - jak ja, będzie mógł zobaczyć Legacy w Warszawie :shock: :shock: :shock:

 

Śmiech'us Legacus sąsiadus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...