Skocz do zawartości

Kącik audiofila


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

 

Czy to prawda, ze mogę sie do Ciebie w tej sprawie uśmiechnąć?? :)

 

Nie ma sprawy ;)

 

 

Dobra! Ze swojej strony na czas tworzenia swojej 20 zaproponuję spokojniejszy kawałek, ostatnio wpadł mi w ucho :)

 

Bartek , nie słyszałem tego ...Wspaniały tekst :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze znowu pytanie z kategorii naprawy samochodu przez telefon :)

Ale spróbuje. Otóż, na ile dźwięk powinien ulec kolejnej poprawie po zakupie polecanej lampy? Bardziej, mniej, niż teraz po zakupie mm005 i kabla? A może nie mniej, czy wiecej, tylko w inny sposób?

A może kolumny już nie wydolą i powinienem na nich sie skupić najpierw, zanim kupię Xindaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was wszystkich kochani audiofile. Jakiś ociemniały byłem chyba, że wczesniej nie widziałem tego wątku. Z racji podobnego umiłowania dla muzyki i sprzętu do jej odtwarzania, będę tu częśtym gościem. Ścisk.
Witamy nowego w kaciku i od razu zapraszamy na glosowanie!

 

A może kolumny już nie wydolą i powinienem na nich sie skupić najpierw, zanim kupię Xindaka?

 

Gdy Lukasz testowal moje kolumny Mordaunt short Mezzo 6, lampa xindak raczej nie pasowala do tych konstrukcji.(mezzo 6 ma niska skutecznosc )

Z Jamo nie jestem pewien, uwazam rowniez ze nalezy porzadnie sie zastanowic kupujac Xindaka -> do jakich konstrukcji ma to byc.

 

 

 

Wybralismy z Lukaszem d500, gdyz jest to prawdopodobnie idealna symbioza!

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze , tak mnie dzisiaj dolne parzydła juz bolą od tego szarżowania na stokach że czas usiąść , muzy posłuchać i moją 20stkę tanecznych przebojów od lat 90 do teraz zrobić :D

 

Czy możemy wyłączyc z tej klasyfikacji Queen ? Stach , miał obiekcje kiedyś ale i ja uważam ze to nie do końca taneczny acz rewelacyjny kawałek który by był na mojej liście NR 1

 

 

Queen jest z jednym moich ulubionych zespołów i wg mnie po za kategorią "współczesnej muzyki tanecznej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale spróbuje. Otóż, na ile dźwięk powinien ulec kolejnej poprawie po zakupie polecanej lampy? Bardziej, mniej, niż teraz po zakupie mm005 i kabla? A może nie mniej, czy wiecej, tylko w inny sposób?

A może kolumny już nie wydolą i powinienem na nich sie skupić najpierw, zanim kupię Xindaka?

 

Kamil , do lampy sugeruję dać dynamiczne i jasno brzmiące kolumny ...Jesli jeszcze wszystko podepnie sie pod srebrne interkonekty i głosnikowe tak jak lubi lampa to będzie brzmienie naturalne , dynamiczne i bez zamulenia :idea:

 

 

Ze swojej strony proponuje podstawkowce Audiovector S1 lub podłogowce Monitor Audio RX6 ...Przetestowalem je osobiście z Xindakiem i wspaniale dają radę . mordaunt short Mezzo niestety nie współpracują z Xindakiem najlepiej...Brzmienie jest ostre i bez dobrze kontrolowanego basu o czym sie przekonałem.

Czekam na Tannoy d500 i oczekuje tego ze zagra z lampą wyśmienicie ale narazie nie wiem i sie nie wypowiadam :idea:

 

Na pewno zaskoczyły mnie Audiovector S1 które mają skuteczność cos około 87 db ale dla Xindak ktory jest naprawde mocarny okazały sie rewelacyjną parą. Zresztą Audiovector to wspaniała dunska konstrukcja ( głośniki Scanspeak , Wifa) lecz nie tania ...Para S1 to koszt ok. 5000PLN . Do tego dedykowane podstawki z którymi bas jest rewelacyjnie kontrolowany to koszt ok.2000 PLN.

 

audiovector proponuje tez fabryczny tuning tzn. s1 , s1 super , s1 Signature , s1 Arrette .

 

S1 signature to juz jest Hi-End i są to b.neutralne kolumny a co za tym idzie sparują sie z 90% elektroniką

 

 

 

 

Popieram! To jest tez mój top of the tops :)

A czytaliscie, ze podobno odnaleźli grób Bulsary?

 

Amstaff23 , czerwona strzala to oczywiście pomyłka ;) Aga ratuj , zle mi sie kurka klepneło ;)

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi sie kiedyś taka czerwona dla Szu niechcący klepnęła :( bo ze smarta było....

 

Queen,no tak,nie ma co gadać,klasa.

 

najbardzie lubie te kawałki z nutą rockową:

 

 

a kto z nas nie pamięta pięknej ballady z highlandera:

 

 

albo utwór który stał się hymnem zwycięzców ale i pokonanych(przy okazji to walc wiedeński ;) ):

 

 

i tak możnaby jeszcze długo.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram sie niedługo opisać. Tylko plis - pomocy z tą diodą! Wyłącza sie to jakoś??

 

Kamil, też miałem identyczny problem z diodą, choć mam innego preampa (ale dioda chyba ta sama - niebieska :) ). Rozwiązałem, to tak, że schowałem ile można przedwzmacniacz za szafką i obróciłem bokiem, żeby w pozycji włączonej nie świecił tak bardzo po oczach, natomiast żeby po wyłączeniu był spokój (tzn. ciemność ;) ) cały sprzęt mam podłączony do listwy, którą wyłączam i po wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amstaff23 , czerwona strzala to oczywiście pomyłka ;) Aga ratuj , zle mi sie kurka klepneło ;)

 

dalem zielona strzale i jest na zero

 

chopy glosujta ja przygotowuje sie do wyjazdu jutro VIVA HOLANDIA

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kamil, też miałem identyczny problem z diodą, choć mam innego preampa (ale dioda chyba ta sama - niebieska :) ). Rozwiązałem, to tak, że schowałem ile można przedwzmacniacz za szafką i obróciłem bokiem, żeby w pozycji włączonej nie świecił tak bardzo po oczach, natomiast żeby po wyłączeniu był spokój (tzn. ciemność ;)...

 

Dokładnie zrobiłem tak ze swoim pudelkiem ...Teraz juz do tej wściekłej diody sie przyzwyczaiłem i stoi juz normalnie czyli frontem :D

 

 

 

 

Muszę kurka przysiąść do naszej listy ...Naprawde cieżko wybrać 20 stkę a tym bardziej ranking od 1-20 z tylu świetnych kawałków :idea:

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

młody fan zeppelinów :yahoo:

 

 

 

 

Hehe , dzieciak wie co dobre :)

 

 

 

 

 

Nie wiem czy ten gościu wygrał brytyjskiego factora ale naprawdę dał radę z Whole Lotta Love ... Proponujęmocno odkręcić na wzmacniaczu ;)

 

 

 

 

A tak leciwy już Plant zaśpiewał na prawdopodobnie ostatnin koncercie Led Zeppelin...Celebration Day to było prawdziwe święto fanów tej wspaniałej , legendarnej kapeli :)

 

 

Wzmak na 90 % ;)

 

http://www.youtube.com/watch?v=WDrXQzngxmw

 

 

 

 

Jesli koncertowo to i Fear Of The Dark z Rio musi być :)

 

 

Uffff,ale tam musiało byc gorąco ;)

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moje 20 współczesnej muzyki tanecznej ;)

 

Od razu wyjaśniam ze pominałem Queen , Depeche Mode i U2 gdyż nie do końca tu pasują ;)

 

 

1. SNAP! - Rhythm is a dancer

 

2 Daft Punk - Around the world

 

3 C-Block - So strung out 1996

 

4 Corona - Rhythm of the Night

 

5 Sophie Ellis-Bextor - Groovejet

 

6 Pink - Try

 

7 La Bouche - Be My Lover

 

8 Yolanda be cool vrs dcup - we no speak Americano

 

9 Jennifer Lopez - If You Had my love

 

10. Britney Spears - Born to make you happy

 

 

 

11 Lady Gaga - Alejandro

 

12 BRODKA - DANCING SHOES KAMP! REMIX

 

13 Katy Perry - Last Friday Night

 

14 Justin Timberlake - Suit & Tie (Lyric Video) ft. JAY Z

 

15 Black Box Ride on Time

 

16 Britney spears - oops I did it Again

 

17 Uniting Nations - out of touch

 

18 Oceana - endless summer

 

19 Antique - Opa Opa

 

20 Papa Dance - Czarny snieg

 

 

 

 

 

 

 

"Vodoo Chile " by Orianthi :)

 

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...