Skocz do zawartości

światła przeciwmgielne przednie i tylne


Dave_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem otóż nie świecą mi światła przeciwmgielne ani przednie ani tylne. Mam przełącznik na desce obok regulacji poziomu świateł przednich, na którym po włączeniu podczas jazdy zapala się kontrolka lecz nic po za tym. Zastanawiałem się czy są połączone przednie z tylnymi pod jeden włącznik, ale po włączeniu na pinach wtyków halogenów nie pojawiło się napięcie. Po ściągnięciu lewej listwy wykończeniowej gdzie znajdują się przełączniki, zauważyłem że zaślepione miejsce ma wsadzoną jakąś czarną wtyczkę której zdjęcie poniżej, widziałem kilka wersji gdzie w tym miejscu jest włącznik tempomatu lub włącznik przeciwmgielnych przednich. Nie wiem do czego ta wtyczka, nigdzie nie mogę znaleźć schematu z opisem. Jeśli ktoś ma możliwość prosił bym też o rozpiskę tylnych lamp która żarówka jest od jakich świateł.

 

post-16782-135184463059_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka:

 

Subary to o tyle fajne autka że nieważne jakie mają wyposażenie to i tak instalacja jest pociągnięta i często jak na przykład w przypadku halogenów, podczas gdy ich nie ma to wystarczy podpiąć przełącznik, przekaźnik i halogeny do gotowej instalacji. Tutaj podejrzewam że będzie to wtyczka od tempomatu który można dołożyć ;).

 

Przeciwmgielne:

 

Co do przednich to sprawdził bym przekaźnik tu Ci niestety nie pomogę bo nie wiem który to jest.. Jedyne co mogę podpowiedzieć to możesz na czuja wyciągać przekaźniki i sprawdzać do których dochodzi napięcie po włączeniu przeciwmgielnych.

 

Z tylnym może być to samo.

 

Powiedz czy masz hak? Jeśli tak to czy oryginalnie montowany czy dokładany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie niestety nie mam haka, ale będę montował, nie tylko z powodu możliwości podpięcia przyczepy. Mi na przykład hak w niektórych miejscach ułatwia parkowanie :). Dzięki za podpowiedz spróbuję coś znaleźć. Mój legas jest ze mną od niedawna i muszę troszkę serca w niego włożyć gdyż najwidoczniej miał kilka przygód wcześniej. O niektórych co prawda wiedziałem, a o innych niestety nie (wyszło w praniu), ale to raczej norma i mnie nie odstrasza. Większość napraw elektrycznych i mechanicznych robię sam, co pozwala mi oszczędzić troszkę $ :)

 

Jakby ktoś był jeszcze tak dobry i podał rozpiskę przekaźników, nie mogę znaleźć w książce serwisowej.

 

-- Pt mar 02, 2012 7:05 pm --

 

Rozwiązałem zagadkę światła przeciwmgielnego tylnego! Okazało się, czego nie zauważyłem wcześniej, że jest połączony ze światłem cofania, więc po naprawie moich czujników oświetlenia wstecznego, przeciwmgielne działa poprawnie.

 

Pozostają mi tylko do podłączenia halogeny przednie i tu mam pytanie, gdzie umiejscowiony jest przekaźnik dla halogenów przednich i gdzie może znajdować się wtyczka do przełącznika na desce rozdzielczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...