Skocz do zawartości

zakup OBK 2.5 n/a 99r i pare pytań


barbituran

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,

zakupiłem w ten weekendzik OBK model 99-2003. piękna machina nawiasem mówiąc :). silnik 2,5 wolnossak i instalacja gazowa brc. mam parę pytań na które odpowiedzi nie znalazłem na forum a że niestety manuala nie dostałem wraz z autem szukam pomocy tutaj.

 

1.auto kupione z nowymi zimówkami (jeszcze mają frędzle gdzieniegdzie) i z racji tego musze zakupić letnie opony, w uk niestety taniej wychodzi kupienie felg+opony niż płacić za przełożenie co roku, czy do obk podchodzą koła z imprezy/forestera/legacy? jeśli tak to z których roczników? a może ktoś zna wymiar felgi/pcd?

 

2. mam podgrzewane lusterka ale diodka na przycisku od pogrzewania nie świeci po wciśnięciu. tak ma być czy może diodka się spaliła, czy może sygnalizuje to awarie podgrzewania?

 

3. jak się wyłącza nawiew (nie śmiejcie się), mały wiatraczek na wyświetlaczu od climate control mogę ustawić najmniej na podświetlone jedno śmigiełko. jest jeszcze pokrętło od temperatury na prawo od wyświetlacza ze środkowo umiejscowionymi przyciskami auto/off. po wciśnięciu przycisku auto przycisk off się wysuwa i na odwrót. jednak z nawiewu dalej powiewa a te dwa przyciski działają jakoś bez żadnego oporu, coś może być zepsute?

 

4. auto jest po myśliwych i zapach spoconej zwierzyny oraz różnorakie plamy wypełniają wnętrze. mam zamówione pranie tapicerki (pół skórzana / pół welur?), będzie to steamcleaning czy coś takiego, czy można takie "parowe" czyszczenie stosować na podgrzewanych fotelach bez obaw o jakieś zwarcie/uszkodzenie ogrzewania?

 

5. auto było serwisowane w miarę systematycznie, ma przejechane 148kkm (92k mil) i zbliża się do następnego serwisu. nie mam żadnej literatury do auta i nie wiem czy następny serwis to duży/mały i co podlega wymianie? co ile reguluje się zawory w tych silnikach z instalacją gazową? gdzieś doczytałem że nie trzeba wyciągać silnika, można go tylko podwindować?

 

narazie "tylko" tyle i pozdrawiam subiraków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 2. - dioda powinna się świecić (przynajmniej u mnie tak jest)

Ad 3. - jeśli kontroler nawiewu jest włączony, to niezależnie od trybu pracy najniższym biegiem wentylatora jest to "jedno śmigiełko" ;) Po wyłączeniu (przycisk off) wentylator chyba nie powinien się obracać, ale z nawiewu coś może dmuchać, zwłaszcza w trakcie jazdy ;) Co do pracy klawiszy niestety nie pomogę.

Ad 4. - moim zdaniem parowe czyszczenie nie powinno być niebezpieczne dla podgrzewanych foteli, ale podkreślam - pewności nie mam

Ad 5. - tutaj szukałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukalem, ściągłem parę przydatnych manuali. tak przy okazji to połowa linków już nie działa ale ciągle da się coś z tego wyskubać :).

 

nie moge niestety znaleźć żadnego manuala serwisowego i dalej nie wiem:

1. serwis, co trzeba wymienić przy moim przebiegu?

2. czy felgi 16 z imprezy/legacy/forestera podejdą do mojego obk? opony oczywiście dobiore wymiarowe

 

PS. dziś sprawdziłem nawiew na postoju i dmucha na okrągło, chyba jednak jest coś nie tak z tymi przyciskami auto/off

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukalem, ściągłem parę przydatnych manuali. tak przy okazji to połowa linków już nie działa ale ciągle da się coś z tego wyskubać :).

 

nie moge niestety znaleźć żadnego manuala serwisowego i dalej nie wiem:

1. serwis, co trzeba wymienić przy moim przebiegu?

2. czy felgi 16 z imprezy/legacy/forestera podejdą do mojego obk? opony oczywiście dobiore wymiarowe

 

PS. dziś sprawdziłem nawiew na postoju i dmucha na okrągło, chyba jednak jest coś nie tak z tymi przyciskami auto/off

ad1. zależy co było robione . Zwykle wszyscy wymieniają rozrząd zaraz po zakupie . Pozostałe sprawy to tak jak w każdym innym aucie

ad2. podejdą , ale przy okazji zobacz czy masz zaciski oryginalne czy ktoś zmienił na większe , bo wtedy trzeba dobrać felgi z odpowiednią głębokością .

 

Panel sterowania climy : Po naciśnięciu off powinna klima się wyłączyć . Mam pytanie - dlaczego przeszkadza Ci bardzo delikatny nawiew z jednym wiatraczkiem , o co chodzi ? Jeśli wyłączysz całkiem to szyby będą parować - chcesz tak jezdzić :shock: Widzę często na trasie ludzi w kożuchach i z zamarzniętymi szybami - wiocha normalnie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...