Jump to content

Wyjący alarm !

kaszpir 76
 Share

Recommended Posts

Witam - kupiłem niedawno legusia 2.5 benzynka, ma radość trwała krótko - jak poprzyciskałem sobie o jeden raz za dużo guziki w pilocie, to sie k....wa tak rozwył że całe osiedle już nie spało, no i jak to wyłączyć - zablokowany zapłon, nic nie działa, tylko kluczykiem wyłączyłem ten alarm. Może ktoś miał taki problem, z góry dzieki za info.

"wyjca" włączyłeś pilotem :?: , napisz coś więcej czy masz ten alarm fabryczny czy dokładany.

Zazwyczaj otwarcie drzwi z pilota rozbraja alarm i nie ma kłopotu, dodatkowo po włożeniu kluczyka w stacyjkę działa imobilajzer. Sprawdź czy po włożeniu kluczyka w stacyjkę przestaje "migać" lampka kontrolna kluczyka. Rozumiem, że auta nie idzie odaplić ? i alarm cały czas jest aktywny, tylko wyjca wyłączyłeś,tak ?..... marny los akumulatora.....

Info o fabrycznej obsłudze alarmu szukaj tutaj :

https://www.subaru.com/content/downloads/pdf/manuals/2006_LEG_OBK_Manual.pdf

dodatkowo w zakładce keyless transmitter znajdziesz procedurki które mogą pomóc tutaj :

http://www.subaru-car.ru/left/doc/art/leg4/

prawdopodobnie padł akumulator - teraz sie ładuje!, i wszystko zwariowało. Po uruchomieniu zapłonu na podładowanym , na liczniku kilometrów pojawił się napis error?. Co dalej? - pewnie zablokowany jest alarm, jak odblokować? - dzięki za informacje. Dodam tylko ża alarm jest montowany orginalnie w serwisie - x safe car security.

-- Pt lip 30, 2010 10:28 am --

Powiem wszystkim użytkownikom ( również elektyrykom w serwisie - Rzeszów, Kraków), jak wyje alarm, nie można uruchomić silnika, cyfrowy wyświetlacz kilometrów nie świeci a szanowny właściciel 6-ściu gwiazdek nie wie o co chodzi - TO TRZEBA NAŁADOWAĆ AAKKKUUUMMUULLAAATTTOORRR!!!!!!!!!!!!!!!! - i zapali . Mnie się samemu udało, przynajniej w ty przypadku. Pozdrawiam i zyczę wszystkim dużo prądu!.

-- Pt lip 30, 2010 10:29 am --

sorrki za literówkę!

Rzeczywiście przy rozładowanym aku, elektronika w aucie wariuje. Ale objaw słabego aka od razu słychać w wyjcu, nietypowa modulacja alarmu jest zauważalna, no i ciężko pali :mrgreen:

Error'y również występują gdy próbujesz uruchomić samochód z rozładowanym akumulatorem, dodatkowo dość często zaczyna migać kontrolka Cruise / bez check engine / i nie działa tempomat :P .

Faktycznie modulacja alarmu się zmieniała i elektronika wariowała, kiedyś stało sie tak w innej marce auta, i po tym doszedłem do celu.

Prawda jest taka że niedawno kupiłem to auto, i się go dopiero uczę. Zastanawiam sie jeszce nad założeniem gazu, ale to za jakiś czas. Pozdrawiam subarowców i dzieki za informacje :D:D:D