Skocz do zawartości

Metaliczne tarcie...


darkogda

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnimi czasy zauważyłem, a w zasadzie zasłyszałem że coś obciera o coś :)

 

Słychać to tylko przy otwartej szybie (w sensie, że wewnątrz cisza). Jest to jakby metaliczne obcieranie jakiegoś elementu. Nie są to raczej klocki, gdyż przy hamowaniu odgłos nie ustępuje (conajwyżej nieco cichnie, ale tylko nieco...).

 

Czy to możliwe by problem był po stronie wiskozy / ew. dyfra... :?: Częstotliwość tarcia niekoniecznie odpowiada częstotliwości obrotu kół 1:1...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadka rozwiązana - zostało ok. 3mm klocków z przodu i jedna z blaszek mocujących wewnętrzny klocek zaczęła ocierać o tarczę...

 

Hmmm - w sumie to nie głupi patent Subaru na informowanie kierowcy o konieczności zmiany klocków :mrgreen: szkoda tylko, że nie wspomnieli o tym w instrukcji obsługi :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - w sumie to nie głupi patent Subaru na informowanie kierowcy o konieczności zmiany klocków :mrgreen:

 

To nie patent Subaru :lol:, te blaszki występują w 80% samochodów różnych marek.

 

Pzdr

Sadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są to raczej klocki
Gdybyś nie robił takich zastrzeżeń , to byś dostał taką sugestię . Trop o miejscu poszukiwań był jednak dobry ?

 

Miałem tu na myśli ocieranie powierzchni klocka o tarczę...stąd to zastrzeżenie :roll:

 

Trop był (na szczęście) dobry. Pewnie podeślę niedługo jeszcze fotkę tarcz bo tu dość ciekawa sprawa jest (z rowkami)...a może się nie znam :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...