Jump to content

Metaliczne tarcie...

darkogda

Recommended Posts

Ostatnimi czasy zauważyłem, a w zasadzie zasłyszałem że coś obciera o coś :)

Słychać to tylko przy otwartej szybie (w sensie, że wewnątrz cisza). Jest to jakby metaliczne obcieranie jakiegoś elementu. Nie są to raczej klocki, gdyż przy hamowaniu odgłos nie ustępuje (conajwyżej nieco cichnie, ale tylko nieco...).

Czy to możliwe by problem był po stronie wiskozy / ew. dyfra... :?: Częstotliwość tarcia niekoniecznie odpowiada częstotliwości obrotu kół 1:1...

Guest IRAZU

Może to być blaszana osłona tarcz i dlatego pytałem . Może jednak z jakiegoś powodu się przygięła do tarczy i ociera ?

Chciałbym żeby to było właśnie coś takiego... kilka razy, podczas zabaw na pasie tej zimy, zdarzyło mi się wpaść w śnieg (czasem dość ubity) sięgający 20-30cm - może wtedy jakaś blacha się odgięła...

Guest IRAZU

Może jakiś Twój znajomy ma podnośnik ? Należałoby auto podnieść i uruchomić . Przyczyn może być naprawdę sporo .

Zagadka rozwiązana - zostało ok. 3mm klocków z przodu i jedna z blaszek mocujących wewnętrzny klocek zaczęła ocierać o tarczę...

Hmmm - w sumie to nie głupi patent Subaru na informowanie kierowcy o konieczności zmiany klocków :mrgreen: szkoda tylko, że nie wspomnieli o tym w instrukcji obsługi :twisted:

Guest IRAZU
Nie są to raczej klocki

Gdybyś nie robił takich zastrzeżeń , to byś dostał taką sugestię . Trop o miejscu poszukiwań był jednak dobry ?

Hmmm - w sumie to nie głupi patent Subaru na informowanie kierowcy o konieczności zmiany klocków :mrgreen:

To nie patent Subaru :lol:, te blaszki występują w 80% samochodów różnych marek.

Pzdr

Sadek

Nie są to raczej klocki
Gdybyś nie robił takich zastrzeżeń , to byś dostał taką sugestię . Trop o miejscu poszukiwań był jednak dobry ?

Miałem tu na myśli ocieranie powierzchni klocka o tarczę...stąd to zastrzeżenie :roll:

Trop był (na szczęście) dobry. Pewnie podeślę niedługo jeszcze fotkę tarcz bo tu dość ciekawa sprawa jest (z rowkami)...a może się nie znam :razz: